В Україні набули чинності нові військові звання: що змінилося

Нові військові звання для сержантського і старшинського складу ЗСУ відповідатимуть стандартам NATO

В Україні набули чинності нові військові звання: що змінилося
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Україні з’явилися нові військові звання  – закон щодо присвоєння військових звань у ЗСУ за стандартами НАТО підписаний президентом і набув чинності.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Відповідний закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання військового обов’язку та проходження військової служби)” підписав президент Володимир Зеленський 29 листопада.

Так, у таблиці щодо дати і стану проходження документа зазначається, що 29 листопада закон було повернуто з підписом від глави держави.

В Україні набули чинності нові військові звання: що змінилося

Так, згідно із законом вводяться нові звання майстер-сержанта і головного старшини, а також нову шкалу армійських і корабельних військових звань. 

Тепер полк буде називатися бригадою. Також нардепи скасували військові звання прапорщика, старшого прапорщика, мічмана, старшини.

Закон дасть змогу:

  • вдосконалити порядок виконання військового обов’язку громадянами України;
  • запровадити нові військові звання для сержантського і старшинського складу Збройних Сил України, забезпечивши їх відповідність стандартам NATO;
  • підвищити роль сержантського і старшинського складу ЗСУ в навчанні і вихованні підлеглого особового складу, а також підготовці і виконанні ними завдань за призначенням;
  • створити додаткові мотиваційні чинники для проходження громадянами України військової служби за контрактом;
  • а також сприятиме переходу ЗСУ на професійну основу за зразком західноєвропейських армій.

Як зазначають у Міністерстві оборони, документ дасть змогу вдосконалити порядок виконання військового обов’язку громадянами України, реалізувати запровадження нових військових звань сержантського і старшинського складу Збройних Сил України, забезпечивши їхню відповідність еквівалентній колонці “NATO Code” згідно зі STNAG 2116.

До того ж, закон дасть змогу підвищити роль сержантського й старшинського складу Збройних Сил України в навчанні й вихованні підлеглого особового складу та в підготовці й виконанні ними завдань за призначенням, створить додаткові мотиваційні чинники щодо проходження військової служби за контрактом та сприятиме переходу ЗСУ на професійну основу, за зразком армій західноєвропейського зразка.

Нагадаємо, 28 листопада  в Україні набув чинності закон про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. За законом, придбання чиновником активів, вартість яких перевищує його доходи більш ніж на 6,5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (зараз це приблизно 6,2 млн гривень), карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Джерело: Народна Правда