За газ доведеться платити більше: що сталося

Витрати на опалення навіть відносно невеликого будинку (до 100 кв. м) зростуть на 300-350 грн

За газ доведеться платити  більше: що сталося
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

З 1 січня 2020 року набуває чинності закон “Про ринок природного газу”, яким буде введена абонентська плата за доставку газу. Тож витрати на оплату природного газу для багатьох українців значно зростуть.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє “Сьогодні“.

Головна зміна полягає в тому, що із загальної суми в “платіжці” буде виділена окремо абонентська плата, яка стягується за технічну можливість доступу до газу, незалежно від того, користується ним споживач чи ні.

Як видно з проекту розрахунків, опублікованих на сайті регулятора, тарифи можуть відрізнятися на порядок (в 10-12 разів): від 0,22 грн/куб. м до 2,59 грн/куб. м в залежності від постачальника. Але в цілому для більшості облгазів плата за доставку газу складе 1,1-1,3 грн/куб. м. А в найбільших містах – Київ і Харків – споживачі сплатять відповідно 0,33 грн та – 0,37 грн / куб. м.  Але в цілому тарифи зросли: зараз вони в середньому близько 50 коп./куб. м газу.

У НКРЕКУ кажуть, що з кінцевої вартості газу для споживачів абонплату приберуть, залишиться тільки ціна газу, податки і прибуток трейдера. За останніми даними регулятора, тариф на газ для населення складається з вартості газу як товару (71%), ПДВ (16,6%), плати за транспортування 3,1%, плати за розподіл (7,1 %), прибутку трейдера (1,7%).

Оскільки середня вартість розподілу становить по Україні 50 коп/куб. м, то для киян за рахунок абонплати кубометр газу мав би подешевшати на 17 копійок, а для жителів Миколаєва – подорожчати на 1,07 грн/куб. м. Очевидно, що найбільше це вдарить по споживачах в приватному секторі, які опалюють будинки газом, оскільки витрати на опалення в морози навіть відносно невеликого будинку (до 100 кв. м) піде на 300-350 грн більше.

Нагадаємо, в  жовтні 2019 року газ для українців подешевшала  у порівнянні із цінами вересня на 4,9%. Так, ціна тисячі кубометрів газу без податків та нарахувань надбавок склала 4272,76 гривні.

Раніше повідомлялося, що в Україні через зростання цін на газ може здорожчати опалення – на 15-40% в залежності від регіону.

До слова, з січня 2020 року Україна повністю перейде на ринкові ціни на природний газ. Такі умови закладені в меморандумі, який підписали Україна та Міжнародний валютний фонд, і саме вони забезпечать стабільність роботи Нафтогазу.

Джерело: Народна Правда