Зеленський не буде проводити референдум для запуску ринку землі: що про це відомо

Руслан Стефанчук заявив, підтримка 73% українців Володимира Зеленського на виборах автоматично означає згоду на запровадження ринку землі

Зеленський не буде проводити референдум для запуску ринку землі: що про це відомо
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

У Зеленського завили, що всеукраїнський референдум про створення ринку землі в Україні не потрібен  – виборці дали президенту Володимиру Зеленському мандат довіри на реалізацію цієї реформи ще на виборах.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це заявив перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук під час погоджувальної ради керівників фракцій і груп ВР 2 грудня.

Loading...

Стефанчук вважає, що проводити референдум не має сенсу, оскільки президент України Володимир Зеленський ще на виборах отримав на це згоду українців.

“У програмі президента як один із ключових було вказано пункт про створення ринку землі. З огляду на 73% громадян України, які взяли участь у голосуванні, підтримавши Володимира Зеленського, ми можемо говорити про те, що мандат довіри на реалізацію цього пункту був йому наданий”, – сказав він.

За словами першого віцеспікера Ради, він особисто подавав правки до законопроєкту щодо ринку землі до другого читання. Вони, підкреслив Стефанчук, покликані унеможливити продаж сільськогосподарської землі іноземним та юридичним особам без проведення всеукраїнського референдуму.

Нагадаємо, Верховна Рада 13 листопада у першому читанні підтримала законопроект, який передбачає скасування мораторію на продаж землі в Україні.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що винесе питання продажу земель сільськогосподарського призначення іноземцям та компаніям, що ними засновані, на референдум.

Також стало відомо, що 51% українців виступають за створення ринку землі та право кожного вільно придбавати та відчужувати її. Не підтримують ініціативу щодо відчуження землі 28% українців та 33% осіб,  у власності яких перебуває земля.

Нагадаємо, земельну реформу в Україні повинні провести до кінця 2019 року, а ринок сільськогосподарських земель має запрацювати вже з 2020 року.

Джерело: Народна Правда