Новий пенсійний вік в Україні: чим це загрожує

Пенсійний вік підвищують для збереження працездатного населення

Новий пенсійний вік в Україні: чим це загрожує
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

У Верховній Раді хочуть переглянути пенсійний вік для жінок – депутати не проти відкласти підвищення пенсійного віку до 2022 року. Однак експерти кажуть, що це може збільшити дефіцит Пенсійного фонду.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про дефіцит у коментарі виданню “Обозреватель” повідомила старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України Лідія Ткаченко.

Loading...

Пенсійний вік, як відомо, підвищують не тільки з питань економії, але і для збереження працездатного населення. Якщо знизити пенсійний вік, нікому буде працювати.

Фахівець підкреслює, якщо відкласти підвищення пенсійного віку для жінок, за рік з’явиться близько 1 млн пенсіонерів:

“У цьому році жінки йдуть на пенсію в 59 років. У 2021 вони вже виходили б 60 років. Підвищення вже майже закінчилося. Тобто якщо зараз повертати 55 років, то у нас буде відразу велика кількість людей, які підуть на пенсію. Це жінки 55, 56, 57, 58 років. Може бути до 1 млн пенсіонерів в рік”.

В свою чергу через різкий стрибое у виплатах збільшиться дефіцит пенсійного фонду, адже якщо повернути пенсійний вік з 55 років, з’явиться нове покоління пенсіонерів, а ті, хто вийшов у минулому році,  вимагатимуть компенсації.

“Це буде велика кількість грошей – близько 2 млн осіб можуть претендувати на пенсії з 55 років. Буде велике навантаження на пенсійну систему”, – вважає Ткаченко.

Нагадаємо, автором законопроекту «Про внесення змін до закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (щодо удосконалення пенсійного забезпечення)» є народний депутат 8 скликання з фракції «Радикальна партія» Юрій Шухевич. Документ пропонує дозволити до 2022 року жінкам виходити на пенсію в 55 років за наявності 30-річного стажу, але за умови звільнення з роботи.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...