Перерахунок пенсії: кому не підвищать виплати

Перерахунок буде здійснений в автоматичному режимі, пенсіонерам не потрібно звертатися в ПФУ

Перерахунок пенсії: кому не підвищать виплати
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

В Україні з 1 грудня зросли  пенсії – Пенсійний фонд України проводить перерахунок виплат у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, подробиці повідомляє прес-служба відомства.

Loading...

За інформацією Фонду, в результаті проведеного перерахунку збільшилися мінімальні і максимальні пенсії, надбавки за понаднормовий стаж для непрацюючих пенсіонерів, встановлено підвищення до пенсії і доплати, передбачені законодавством, зокрема, для осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій, учасників війни, членів загиблих військовослужбовців, жертв нацистських переслідувань, осіб з інвалідністю внаслідок аварії на ЧАЕС та інших категорій громадян. Крім того, зросли доплати шахтарям, пенсії за особливі заслуги перед Україною тощо.

В документі закладено зростання мінімальної пенсії для непрацездатних громадян і максимальної пенсії. Також розмір мінімальної пенсії для осіб, які втратили працездатність збільшать до 1638 грн. А максимальна пенсія буде становити 16 380 грн.

Які виплати підвищаться:

мінімальна пенсія шахтарів — до +222 грн;
мінімальні пенсії в разі втрати годувальника із числа військовослужбовців — +146 грн;
мінімальні виплати інвалідам війни та учасникам бойових дій — від +122 до +210 грн;
мінімальні виплати інвалідам внаслідок ліквідації аварії на ЧАЕС — від +166 до +210 грн;
підвищення жертвам нацистських переслідувань — від +22 до +37 грн.

Перерахунок пенсії: кому не підвищать виплати

Чиї пенсії не зміняться

Це стосується осіб, у складі пенсійної виплати яких відсутні складові, що залежать від величини прожиткового мінімуму, до яких відносяться, зокрема: основний розмір пенсії; підвищення до пенсій дітям війни; надбавки реабілітованим та членам їх сімей, яких було примусово переселено; щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС; надбавка на догляд.

Нагадаємо, після зміни порядку надання субсидій та пільг, монетизації, споживачі послуг стали отримувати платіжки, які містять повну вартість послуг без їх урахування. Як правильно оплачувати комунальні послуги.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...