День Великомучениці Варвари: історія та традиції свята

Мощі святої великомучениці Варвари зберігаються у Володимирському соборі міста Києва

День Великомучениці Варвари: історія та традиції свята
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

17 грудня православний світ відзначає День Великомучениці Варвари. Святу вважають захисницею від раптової і насильницької смерті.

НАРОДНА ПРАВДА нагадує, що свята великомучениця Варвара народилася в місті Іліополі, в знатній але язичницькій родині. Вона була єдиною дочкою знатної і багатої людини — Діоскора, який був язичником.

Loading...

Варвара не хотіла виходити заміж, а батько навпаки бажав видати її. Думаючи, що причиною подібного відрази є її самотність, він дозволив їй виходити, куди вона побажає. Так свята Варвара познайомилася з християнами і незабаром сама стала християнкою. Дізнавшись про це, Діоскор віддав дочку свою в руки мучителів.

День Великомучениці Варвари: історія та традиції свята

Правитель області Мартіан спробував умовити дівчину відректися від віри, а коли зрозумів, що це не вдасться, наказав її батькові самому здійснити “правосуддя”. Батько відрубав голову Варварі. А після цього він і Мартіан були спалені блискавкою.

Зазначимо, мощі святої великомучениці Варвари зберігаються у Володимирському соборі міста Києва, куди їх перенесли з Константинополя.

У цей день жінки традиційно моляться святій про послання здоров’я дітям і захист від несправедливості з боку чоловіків і свекрух. Також наші предки починали готуватися до новорічних свят. Жінки готували солодощі, а чоловіки варили пиво за особливими рецептами.

Відзначимо, в це день заборонено прясти.

Нагадаємо, 13 грудня православні відзначають день Андрія Первозванного — це день пам’яті про мученицької смерті апостола Христа Андрія. Андрій Первозванний проповідував християнство у Скіфії і, за переказами, дійшов до Києва.

Джерело: Народна Правда
загрузка...