В Україні можуть перенести Різдво: у ПЦУ озвучили рішення

У церкві наголошують, що обговорення цього питання не повинно роз'єднувати українців

В Україні можуть перенести Різдво: у ПЦУ озвучили рішення
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Православна церква України (ПЦУ) підтримує заяву предстоятеля Митрополита Епіфанія про можливе перенесення дати святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня, але лише за умови сприйняття цього кроку суспільством.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на прес-службу ПЦУ.

Loading...

“Говорячи про Різдво Христове, нагадаємо, що ні Євангеліє, ні взагалі Передання Церкви не подає нам “точного дня народження” Спасителя, тому що головним у святкуванні є не його дата, а зміст шанованої нами події. Тобто, Церква святкує не “день народження” Господа нашого Ісуса Христа, а подію Його народження”, – наголосили у церкві.

Разом із тим, відзначається, що перенесення Різдва призведе до повного реформування церковного року, що може мати негативні наслідки.

“Історія календарних реформ у Церкві знає і успішні, і драматичні приклади, які слід враховувати, обговорюючи це питання в контексті Української Церкви. Тому що в низці церков після введення реформи виникли розділення, часом не подолані й досі. Пам’ятайте, що першочергова мета ПЦУ – об’єднати всіх православних нашої країни навколо Київського престолу. Тому що це відповідає церковній традиції, канонічним правилам і прямо вказано як норма отриманого нами Томосу”, – пояснили в ПЦУ.

Зазначається, що дискусії про календар триватимуть і в Церкві, і в суспільстві.

“Але важливо, щоб вони були доброзичливими й сприяли кращому розумінню календарного питання, а не просто розпалювали суперечки й ворожнечу”, – наголошується у публікації.

В Україні можуть перенести Різдво: у ПЦУ озвучили рішення

Раніше повідомлялося, у Кабінеті міністрів вже підготували календар на період новорічних свят, на українців чекають досить довгі вихідні. Перший вихідний випадає на 25 грудня – Католицьке Різдво.

До слова, у ніч з 24 на 25 грудня відзначається Різдво Христове за Григоріанським календарем (в народі – католицьке Різдво). Ми розповідали про традиції і правила, яких багато людей дотримуються в це свято.

Джерело: Народна Правда