День святої Катерини: історія та традиції свята

Свята Катерина є "Христовою нареченою", покровителькою любові і шлюбу

День святої Катерини: історія та традиції свята
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

7 грудня православні відзначатимуть День пам’яті святої великомучениці Катерини.

НАРОДНА ПРАВДА нагадує, що за народними повір’ями, Свята Катерина є “Христовою нареченою”, покровителькою любові і шлюбу, і може допомогти незаміжнім дівчатам знайти судженого.

Loading...

День пам’яті святої великомучениці Катерини

Свята Катерина народилася в другій половині 3 століття в Олександрії в багатій і знатній родині. До 17 років дівчина отримала блискучу еллінську освіту і відрізнялася рідкісною красою і розумом. Юнаки з найіменитіших родин імперії шукали її руки, але вона оголосила батькам, що погодиться вийти заміж лише за того, хто перевершить її в знатності, багатстві, красі і мудрості.

Мати святої Катерини була таємною християнкою. Вона повела дівчину за порадою до свого духовного батька. Старець вислухав Катерину і сказав, що він знає юнака, котрий перевершує її в усьому. Він також велів з вірою молитися Цариці Небесній, Матері Небесного Нареченого, про дарування бачення сина. Катерина молилася всю ніч і удостоїлася бачити Матір Божу, але немовля відвернулося від Катерини, сказавши, що вона потворна, худородна, злиденна і божевільна, як людина, не омита водами святого Хрещення.

Тоді Катерина знову пішла до старця, який навчив її таємниць віри і здійснив над нею таїнство святого Хрещення. Вдруге Господь подивився на неї і дав їй перстень, заручивши її.

Пізніше вона дуже сподобалася римському імператору Максиміну і він вирішив схилити її на свою сторону, переконавши або змусивши відректися від віри. Але вона відмовилася, за що її було страчено.

У давні часи 7 грудня наші предки гадали, зрізавши вишневі гілочки і залишаючи їх у воді біля ікон. Якщо у Старий новий рік гілка зацвітала, то дівчина має скоро вийти заміж. Також у цей день прийнято дівчатам ходити в храм, і ставити три свічки перед іконою Святої Катерини і молитися за щасливе заміжжя.

Нагадаємо, 4 грудня, християни східного обряду відзначають Введення в храм Пресвятої Богородиці. Список традицій і правил, які дотримуються в цей день.

Джерело: Народна Правда
загрузка...