Новий Кодекс законів про працю: що чекає на українців у 2020 році

Зокрема планується скоротити щорічну оплачувану відпустку

Новий Кодекс законів про працю: що чекає на українців у 2020 році
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

На Трудовий кодекс в Україні чекає низка змін, над Кодексом законів про працю вже кілька місяців працює Кабінет міністрів.

Про те, які нововведення чекають на працюючих українців, розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Обозреватель.

Loading...

Новий Трудовий кодекс – Кодекс законів про працю, Верховна Рада має ухвалити до кінця цього року.

“Настав час, щоб зменшити участь держави у регулюванні трудових відносин, прибрати державний патерналізм”, – заявив виконавчий віце-президент Конфедерації роботодавців Олексій Мірошниченко.

Зараз ніхто точно не може сказати, які норми потраплять в остаточну версію законопроекту. Поки що лунають такі пропозиції: дати можливість звільняти тих, хто у відпустці і на лікарняному; тих, хто в декреті; тих, хто не пройшов атестацію.

Також планується скоротити щорічну оплачувану відпустку. Зараз вона становить 24 дні. У старій редакції проекту КЗпП (ухвалив минулий парламент у першому читанні) хотіли відпустку збільшити на 4 дні, а зараз йдеться про те, щоб відпочинок скоротити.

Щоправда, при цьому будь-який працівник зможе брати неоплачуваний лікарняний на 1-3 дні без будь-яких довідок від лікарів.

Ще одне важливе нововведення, про яке поки що мовчать – відсторонення від роботи нещеплених працівників. Якщо працівник має проходити медогляд і робити щеплення, але, наприклад, без медичних протипоказань вирішив не робити щеплення, за запропонованим раніше КЗпП його можуть відсторонити від роботи. Зарплату при цьому не виплачують і до роботи не допускають. Фактично, якщо потрібно щепитися, а працівник не хоче, його можуть звільнити. Проти такого нововведення виступили у Конфедерації профспілок.

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський підписав указ про невідкладні заходи з проведення реформ, спрямованих на стимулювання економічного зростання та зміцнення держави.

Джерело: Народна Правда