Рекордний курс долара в Україні: коли знизяться ціни

Чекати зниження цін варто ближче до весни

Рекордний курс долара в Україні: коли знизяться ціни
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні курс долара досяг рекордно низької за кілька років позначки, проте на дану ситуацію абсолютно ніяк не реагують ціни на товари. За словами міністра економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофія Милованова, різне падіння долара може відбитися на цінах тільки через рік – ближче до весни 2020 року.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це міністр розповів в інтерв’ю “24 каналу“.

Loading...

За словами Милованова, на формування цін в Україні курс долара впливає повільно, однак швидше на цю ситуацію реагують товари, що ввозяться в країну.

“Певні ціни зростають, певні знижуються. Це залежить від багатьох речей. Якщо говорити про продукти харчування, то, насамперед, від врожаю. Ті продукти, які імпортуються/експортуються, – на них курс впливає. Але досить часто це займає певний період часу”, – пояснив міністр.

У відомстві порахували, що зниження цін після падіння курсу долара може тривати до 12 місяців (чотири квартали). Це пов’язано з тим, що закупівлі проводять попередньо, ціни фіксують наперед, а фінансові плани підприємств розробляються відразу на рік наперед.

“Ми можемо зараз відчувати певне попереднє підвищення курсу, а зменшення відчуємо навесні. Але загалом інфляція сповільнюється. Вона буде на рівні 6-7% зараз, і буде ще менше. Що означає, що інфляція сповільнюється? Це не означає, що ціни не ростуть”, – додав міністр.

Нагадаємо, долар побив новий рекорд – Національний банк України на 5 грудня встановив офіційний курс долара на рівні 23,93 гривень. Курс долара знову впав до мінімального значення в цьому році.

До слова, експерти вважають, що в грудні продовжиться тенденція до зміцнення гривні. Національна валюта буде міцніти за рахунок припливу іноземної валюти від інвесторів. Але ближче до новорічних свят може статися розворот і курс долара по відношенню до гривні може злетіти.

Джерело: Народна Правда
загрузка...