Ціна на газ у 2020 році: українцям готують “сюрприз”

Підвищення тарифів підтвердив міністр енергетики і навколишнього середовища Олексій Оржель

Ціна на газ у 2020 році: українцям готують “сюрприз”
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

На січень-квітень 2020 року в Україні буде встановлена гарантована ціна на газ на рівні 6,9 тисяч гривень за тисячу кубометрів, тоді як зараз українці платять 4,9 тисяч гривень.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Обозреватель.

Зазначається, що ціна на газ буде враховувати податок на додану вартість (ПДВ), але до неї не включать тарифи на доставку і розподіл, які розглядаються в Національній комісії з держрегулювання тарифів (НКРЕКУ).

Підвищення тарифів підтвердив й міністр енергетики і навколишнього середовища Олексій Оржель.

“6,9 тисячі гривень – це чітко зафіксована ф’ючерсна ціна, яка дозволяє говорити про те, що основна її частина на 7% менше, ніж в першому кварталі 2019 року”, – наголосив він.

Оржель пояснив, що така ціна на газ є ринковою, а тому вона цілком влаштовує міжнародних кредиторів України.

Нагадаємо, Кабінет міністрів ухвалив рішення, відповідно до якого фіксована гарантована ціна на газ на весь опалювальний сезон  для населення складе 8 тис. грн/1 тис. куб. м. Прем’єр-міністр Олексій Гончарук назвав цю ціну рекордно низькою.

Нагадаємо також, з січня 2020 року Україна повністю перейде на ринкові ціни на природний газ. Такі умови закладені в меморандумі, який підписали Україна та Міжнародний валютний фонд, і саме вони забезпечать стабільність роботи Нафтогазу.

Джерело: Народна Правда