6 грудня в Україні: яке сьогодні свято

Іменини: Олександр, Олексій, Борис, Григорій, Іван, Митрофан, Федір

6 грудня в Україні: яке сьогодні свято
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

В Україні 6 грудня відзначається День Збройних сил України, а за народним календарем Митрофанів день.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, незважаючи на те, що 6 грудня національне свято, воно не є офіційним вихідним днем, як наприклад, Дня захисника України.

Loading...

День Збройних сил України

Дата свята обрана не випадково. Невдовзі після набуття Україною незалежності, 6 грудня 1991 року було ухвалено закон “Про Збройні сили України”. А в 1993 році цей день з’явився в офіційному календарі українських свят. В цей день традиційно проводять урочисте покладання квітів до могили Невідомого солдата, божественні літургії, церемонії вручення державних нагород і премій.

Зазначимо, до складу Збройних сил України входять Сухопутні війська, Повітряні та Військово-морські сили, а також Десантно-штурмові війська і Сили спеціальних операцій.

День Збройних сил України 2019: красиві привітання та листівки

Митрофанів день

В цей день відзначається пам’ять єпископа Митрофана Воронезького. Митрофан народився в сім’ї благочестивих батьків, був одружений і мав сина, але в сорок років овдовів і прийняв чернечий постриг. У 1682 році Митрофан став єпископом Воронезьким. Він всіляко дбав про зміцнення православ’я і позицій церкви.

Наші пращури у цей день передбачали погоду на літо. Якщо у цей день йшов дрібний сніг і дув вітер з півночі, то 6 червня мав пролитися холодний дощ.

Також у Митрофанів день влаштовували гуляння — збирали з усіх будинків борошно, пекли пироги і варили пиво.

День святого Миколая у західних християн – Різдвяні свята в Європі починаються з Дня святого Миколая, який відзначається 6 грудня. У цей день католики вшановують пам’ять святого Миколая, покровителя мандрівників і дітей.

Також в цей день відзначають:

День незалежності Фінляндії,
День Конституції в Іспанії,
День захисників Дубровника в Хорватії,
День заснування столиці Кіто в Еквадорі,
Фестиваль Эскаляд.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...