Стіна на Донбасі не виключається: дипломат розкрив позицію України на саміті нормандської четвірки

За словами дипломата, Україна має плани "Б", "В", "Г" і т.д.

Стіна на Донбасі не виключається: дипломат розкрив позицію України на саміті нормандської четвірки
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Україна може задіяти на Донбасі запасні сценарії аж до стіни на кордоні з окупованими районами Донецької і Луганської областей, якщо переговори “нормандської четвірки” щодо мирного врегулювання завершаться нічим.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це OBOZREVATEL розповів український дипломат Сергій Корсунський, коментуючи слова прес-секретаря президента Росії Дмитра Пєскова про те, що на “нормандській зустрічі” не буде підписано будь-яку угоду.

Loading...

“Є кілька сценаріїв, кожен з яких буде враховувати реакцію наших західних партнерів і російської сторони. Треба дивитися, як піде розмова”, – заявив Корсунський.

Як пояснив дипломат, всі заяви російської сторони напередодні переговорів у Парижі – це “елементи політичного і психологічного тиску” на Україну.

“Вся ця команда працює на постійну дезінформацію, на створення атмосфери тиску. Тепер дають постійні суперечливі заяви, єдина мета яких – всіх заплутати і не дати можливості приїхати впевненими в тому, що ми бачимо”, – зазначив він.

При цьому Корсунський підкреслив, що українська сторона сьогодні може запропонувати свій порядок денний зустрічі: “Настав момент, коли нова команда підготувала кілька сценаріїв. Ці сценарії будуть покладені в основу того, що буде обговорюватися. Можливо, це буде вперше за довгий час, коли Україна буде мати свою позицію – не німецьку, не французьку, не американську. Це дуже важливо”.

На питання, чи розглядається серед таких сценаріїв стіна на кордоні з окупованими районами Донбасу, дипломат відповів: “Це один з п’яти варіантів. Він не перший виник. Частина суспільства так і розглядає ситуацію – навіщо нам в*та, яка сидить на цих територіях, давайте будувати стіну”.

“Якщо ми побачимо, що Росія категорично не йде ні на які поступки, і ніякий нормандський формат не допомагає це зробити, значить будуть сценарії Б, В і так далі. Мені очевидно, що є компромісні лінії, які ми не перейдемо. Крайній сценарій – зупинити процес реінтеграції і сказати – все, ми йдемо вперед, а ви залишайтеся. Це поганий сценарій, ніхто не хоче його, але як крайній випадок це було озвучено. Я думаю, це б було справедливо”, – уклав дипломат.

Нагадаємо, президент Російської Федерації Володимир Путін заговорив про особливий статус Донбасу та перегляд Мінських домовленостей. Путін переконаний, що закон про особливий статус Донбасу не є прийнятним та має бути замінений. На що саме, президент РФ не уточнив. При цьому він відзначив, що будь-які закони мають бути погоджені із «Л/ДНР».

Раніше  помічник президента України Андрій Єрмак заявив, що команда президента Зеленського працює над законом про внесення змін до Конституції, який дозволить надати особливий статус Донбасу. Зазначений проект закону внесуть в парламент   після “нормандської зустрічі”.

Додамо, новий закон про особливий статус Донбасу парламент розгляне лише після зустрічі президента України Володимира Зеленського із главою Кремля Володимиром Путіним у форматі саміту «нормандської четвірки», який запланований на 9 грудня у Парижі.

Джерело: Народна Правда