Українці почнуть отримувати пенсії та пільги по-новому: що варто знати

Після перерахунку збільшилися мінімальні і максимальні розміри пенсійних виплат

Українці почнуть отримувати пенсії та пільги по-новому: що варто знати
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

З 1 грудня в Україні змінився прожитковий мінімум, у зв’язку з чим зростуть пенсії.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Факти.

Loading...

Після перерахунку збільшилися мінімальні і максимальні розміри пенсійних виплат, надбавки за понаднормовий стаж для непрацюючих пенсіонерів, встановлені підвищення до пенсій і доплати, передбачені законодавством, зокрема, для осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій, учасників війни, членів сімей загиблих військовослужбовців та так далі.

Проте Кабмін погодився з пропозицією Міністерства соціальної політики і прийняв рішення «відв’язати» пенсії від прожиткового мінімуму. При цьому виплати будуть прив’язані до так званої «базової величини», яка щорічно буде визначатися Кабінетом міністрів.

На думку незалежного експерта, кандидата економічних наук Олександра Хмелевського, це не призведе дозменшення пенсій та соцвиплат. Але таке рішення уряду дозволить не проводити їх індексацію відповідно до умов, що змінюються прожитковим мінімумом. В результаті з часом пенсії і соцвиплати будуть значно нижче прожиткового мінімуму.

Раніше повідомлялося, що в Україні 65% (7,4 мільйона) літніх людей отримують пенсії через банківські установи – Пенсійний Фонд оприлюднив цікаву статистику. Так, більшість українських пенсіонерів отримують пенсії у ПриватБанку. На другому місці – Ощадбанк.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...