Експерт дав поради, як знизити тарифи на комуналку

Тарифи на комуналку знизяться, якщо зменшиться ціна на газ

Експерт дав поради, як знизити тарифи на комуналку
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У Кабміні заявили, що  тарифи на ЖКГ можуть зменшитися, коли замінять зношені мережі. Однак директор аналітико-дослідницького центру “Інститут міста” Олександр Сергієнко пояснив, що прямого зв’язку між тарифами і станом тепломереж немає. За словами фахівця, в уряду є інші важелі, які можна застосувати для зниження сум у платіжках за комуналку.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це експерт розповів в коментарі “Сегодня”.

“Щоб відчутно знизилися ціни на комуналку, потрібно, перш за все, знизити ціни на газ. Оскільки газ становить 90% вартості опалення і приблизно стільки ж вартості гарячої води. І це цілком під силу уряду, оскільки і кон’юнктура сприятлива, і в газосховищах накопичили дешевий газ, який і продавати треба по той же ціні”, – зазначив Сергієнко.

Що стосується тепломереж, то проблему потрібно вирішувати поступово, оскільки потрібні значні вкладення.

“Божевільні кошти потрібні, – продовжує він. – Цього року в Києві замінили 130 км тепломереж, а їх у нас в двотрубному вимірі десь 2600″.

Якщо навіть столиця не може дозволити собі міняти по 500 км в рік, то що вже говорити про малі міста, нарікає експерт. Тому без держпідтримки не обійтися.

“Уряд повинен забезпечити умови для того, щоб маленькі міста мали можливість позичати під невеликий відсоток. Ось завдання уряду: стабільна економічна ситуація, тарифи, при яких населення регулярно платить, і кредитні механізми”, – резюмував фахівець.

Нагадаэмо, президент України Володимир Зеленський у понеділок, 2 грудня, під час тренування на біговій доріжці записав нове відеозвернення до українців, у якому розповів, що уряд знайшов рішення, яке дасть змогу знизити тарифи на опалення майже вдвічі з наступної зими.

А тим часом на січень-квітень 2020 року в Україні буде встановлена гарантована ціна на газ на рівні 6,9 тисяч гривень за тисячу кубометрів, тоді як зараз українці платять 4,9 тисяч гривень.

Додамо, що тарифи на гарячу воду і опалення для населення в Україні зростуть через скасування обмеження вартості тепла і води №560, яке раніше було введено урядом Володимира Гройсмана.

Джерело: Народна Правда