В Україні з’являться нові банкноти: як розпізнати підробку

Нові 50 гривень з'являться з 20 грудня, а нові 200 гривень - з 25 лютого

В Україні з’являться нові банкноти: як розпізнати підробку
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Національний банк України розіслав банківським установам опис нових банкнот – 50 і 200 гривень з детальним описом купюр. Нові банкноти з’являться в обігу вже з 20 грудня 2019 року (50 гривень) і з 25 лютого 2020 року (200 гривень).


Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє “Страна”.

Loading...

Національний банк України з 20 грудня 2019 року вводить в обіг банкноту номіналом 50 гривень зразка 2019 року. Розмір банкноти – (72х136) мм, переважаючий колір – світло-фіолетовий.

У центральній частині лицьового боку банкноти розміщено портретне зображення Михайла Грушевського і напис “Михайло Грушевський”. У верхній частині банкноти праворуч від портрета розміщено зображення малого Державного Герба України та напис “Україна”.

У верхній частині поля водяного знака – напис “Національний Банк України”, під яким розміщено підпис глави Національного банку України і слово “Голова”.

Крім того, у лівому краю банкноти, в нижньому кутку, розміщено елементи для людей з ослабленим зором у вигляді кола темно-бірюзового кольору. У нижньому лівому кутку банкноти фіолетовою і темно-коричневою фарбами надруковано цифрове позначення номіналу “50”.

В Україні з’являться нові банкноти: як розпізнати підробку

У центральній частині зворотного боку банкноти розміщено зображення будинку Української Центральної Ради, над яким розміщено напис “П’ятдесят гривень”. З двох сторін від будинку розташовані фігури робітника і селянки. Колір зазначених зображень переходить з коричневого у фіолетовий.

У правому нижньому кутку – зображення цифрового позначення номіналу “50” фіолетового кольору, зліва від якого розміщено рік затвердження зразка банкноти “2019”.

В Україні з’являться нові банкноти: як розпізнати підробку

Банкнота надрукована на спеціальному тонованому папері. Папір не флуоресціює в ультрафіолетових променях і містить багатотоновий локальний водяний знак, захисну стрічку та захисні волокна.

З 25 лютого 2020 року вводять в обіг банкноту номіналом 200 гривень зразка 2019 року. Розмір банкноти – (75х148) мм, переважаючий колір – світло-рожевий.

В Україні з’являться нові банкноти: як розпізнати підробку

У центральній частині лицьового боку банкноти розміщено портретне зображення Лесі Українки, напис “Леся Українка” та рядок з твору поетеси. У лівому краю банкноти, в нижньому кутку, також розміщено елементи для людей з ослабленим зором у вигляді двох паралельних вертикальних рисок коричневого кольору.

У центральній частині зворотного боку банкноти розміщено зображення В’їзної вежі Луцького замку, над яким розміщено напис “Двісті гривень”. Зазначені елементи дизайну виконані фарбою синього кольору.

В Україні з’являться нові банкноти: як розпізнати підробку

Банкнота надрукована на спеціальному тонованому папері. Склад паперу по волокну -100% бавовни. Папір не флуоресціює в ультрафіолетових променях. Папір містить багатотоновий локальний водяний знак, світлий елемент водяного знака, захисні стрічки і захисні волокна.

Нагадаємо, раніше українцям показали нові монети номіналом 1,2,5 і 10 гривень.

Раніше у Національному Банку України розповіли, як відбувається утилізація зношених банкнот – їх ріжуть на дрібні фрагменти, після цього з подрібненої маси робляться брикети.

Джерело: Народна Правда