9 грудня в Україні: яке сьогодні свято

Іменини в цей день відзначають: Василь, Георгій, Данило, Іван, Ілля, Інокентій, Михайло, Назар, Микола, Петро, Тихон, Юліан, Опанас, Яків

9 грудня в Україні: яке сьогодні свято
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

9 грудня за народним календарем Єгорій Зимовий або Юрій Холодний – це свято присвячене річниці освячення храму великомученика Георгія Побідоносця в Києві.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, святий Георгій вважається одним з найбільш шанованих святих.

Loading...

Згідно житію, він народився в 3 столітті в Каппадокії в християнській родині. Незважаючи на те, що Георгій домігся успіхів на військовій службі при імператорі Діоклетіані, коли той почав гоніння на християн, Георгій роздав все своє майно бідним і постав перед правителем, оголосивши себе християнином.

Його піддали тортурам, які він мужньо переніс — завдяки своїй мужності і Божої допомоги, що оберігала його від особливо страшних мук. Перед смертю він осінив хресним знаменням статую Аполлона, і всі ідоли в храмі сокрушились самі собою.

Одним з найвідоміших посмертних чудес святого Георгія є вбивство списом змія, що спустошував  землі Бейруті.

Щоб передбачити погоду, ходили слухати воду в колодязях. Якщо ні плескоту, ні шереху з колодязя не було чути, чекали на спокійну зиму. Якщо ж йшли по воді брижі — це віщувало хуртовини й бурани.

Прикмети 9 грудня

  • Багато снігу випало до цього моменту – на Григорія Вешнего (6 травня) все розтане, і нова трава зросте.
  • Холодний день передвіщає, що буде сильний мороз, а сама зима буде суворою.
  • Недалеко від будинку вовк виє – сильні морози будуть.
  • Стійка заметіль протягом усього дня – раннє напування бджіл буде.
  • Випав іній – буде хороший урожай. Північний вітер віщує морози.

Міжнародний день пам’яті жертв злочину геноциду, вшанування їх достоїнства і попередження цього злочину

У вересні 2015 року Генеральна Асамблея ООН за ініціативою Вірменії постановила проголосити 9 грудня Міжнародним днем пам’яті жертв злочину геноциду, вшанування їх гідності та  попередження цього злочину.

Міжнародний день боротьби з корупцією

За ініціативи ООН щорічно 9 грудня відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією. В цей день в 2003 році в мексиканському місті Меріда на Політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції. Документ зобов’язує держави, які підписали його, оголосити карним злочином хабарі, розкрадання бюджетних коштів і відмивання корупційних доходів.

Нагадаємо, 6 грудня відзначали День Збройних сил України, а за народним календарем Митрофанов день.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...