Генасамблея ООН ухвалила радикальну резолюцію по Криму

За прийняття документа проголосували 63 країни, тоді як проти виступили 19 держав

Генасамблея ООН ухвалила радикальну резолюцію по Криму
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію “Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Україна, а також частин Чорного та Азовського морів”, співавторами якої стали 39 держав. Генасамблея ООН закликала Росію вивести свої війська з окупованого Криму та припинити тимчасову окупацію території України.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це на своїй сторінці у Facebook повідомив речник представництва України в ООН Олег Ніколенко.

Loading...

У резолюції зокрема йдеться про:

  • вимогу до РФ вивести свої війська з анексованого Криму та припинити тимчасову окупацію території України;
  • заклик до РФ повернути військове обладнання та озброєння, вилучене із трьох кораблів ВМС України «Бердянськ», «Нікополь» та «Яни Капу»;
  • позитивну оцінку звільнених 24 українських моряків та наголос на необхідності продовження переговорів з метою повернення в Україну усіх незаконно затриманих у РФ громадян;
  • засудження проведення РФ військових навчань в Криму та використання захоплених нею військових підприємств;
  • наголос на неправомірному використанні ядерної інфраструктури на українському півострові;
  • фіксацію факту про те, що посилення російської військової присутності та перешкоджання міжнародній навігації у регіоні Чорного та Азовського морів негативно впливає на соціально-економічну ситуацію в прибережних районах України, зокрема на Донбасі;
  • рекомендацію іноземним державам, міжнародним організаціям та установам утримуватися від візитів до тимчасово окупованого Криму без погодження з Україною.

Нагадаємо, раніше Організація об’єднаних націй опублікувала доповідь Антоніу Гутерреша про порушення прав людини в анексованому Криму. У доповіді йдеться про порушення в Криму прав на громадянство, справедливий судовий розгляд, на свободу і безпеку, на фізичну і психічну недоторканність, а також недотримання права осіб, які утримуються під вартою. Повідомляється про порушення свободи думки, совісті, переконань та релігії, свободи думок та їх вільне вираження, свободи мирних зборів та асоціації.

Додамо, що в  Управлінні верховного комісара ООН з прав людини озвучили загальну кількість жертв бойових дій на Донбасі в період з березня 2014 року до 31 жовтня 2019 року. Жертвами бойових дій на Донбасі в ООН називають загиблих, а також поранених людей. Таких, починаючи з 2014 року від 41 тисяч до 44 тисяч осіб.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...