Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію “Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Україна, а також частин Чорного та Азовського морів”, співавторами якої стали 39 держав. Генасамблея ООН закликала Росію вивести свої війська з окупованого Криму та припинити тимчасову окупацію території України.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це на своїй сторінці у Facebook повідомив речник представництва України в ООН Олег Ніколенко.
У резолюції зокрема йдеться про:
- вимогу до РФ вивести свої війська з анексованого Криму та припинити тимчасову окупацію території України;
- заклик до РФ повернути військове обладнання та озброєння, вилучене із трьох кораблів ВМС України «Бердянськ», «Нікополь» та «Яни Капу»;
- позитивну оцінку звільнених 24 українських моряків та наголос на необхідності продовження переговорів з метою повернення в Україну усіх незаконно затриманих у РФ громадян;
- засудження проведення РФ військових навчань в Криму та використання захоплених нею військових підприємств;
- наголос на неправомірному використанні ядерної інфраструктури на українському півострові;
- фіксацію факту про те, що посилення російської військової присутності та перешкоджання міжнародній навігації у регіоні Чорного та Азовського морів негативно впливає на соціально-економічну ситуацію в прибережних районах України, зокрема на Донбасі;
- рекомендацію іноземним державам, міжнародним організаціям та установам утримуватися від візитів до тимчасово окупованого Криму без погодження з Україною.
Нагадаємо, раніше Організація об’єднаних націй опублікувала доповідь Антоніу Гутерреша про порушення прав людини в анексованому Криму. У доповіді йдеться про порушення в Криму прав на громадянство, справедливий судовий розгляд, на свободу і безпеку, на фізичну і психічну недоторканність, а також недотримання права осіб, які утримуються під вартою. Повідомляється про порушення свободи думки, совісті, переконань та релігії, свободи думок та їх вільне вираження, свободи мирних зборів та асоціації.
Додамо, що в Управлінні верховного комісара ООН з прав людини озвучили загальну кількість жертв бойових дій на Донбасі в період з березня 2014 року до 31 жовтня 2019 року. Жертвами бойових дій на Донбасі в ООН називають загиблих, а також поранених людей. Таких, починаючи з 2014 року від 41 тисяч до 44 тисяч осіб.