Ніякого оптимізму: Тука дав небезпечний прогноз щодо нормандської зустрічі

Після зустрічі на Донбасі можливі два сценарії розвитку подій

Ніякого оптимізму: Тука дав небезпечний прогноз щодо нормандської зустрічі
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Зустріч в рамках “нормандського формату” розпочнеться за лічені години – колишній заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, волонтер Георгій Тука заявив, що не відчуває з цього приводу ніякого оптимізму.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Обозреватель.

Loading...

“Будь-яких передумов – хоч найменших – не тільки на вирішення питання про деокупацію Донбасу, а навіть просто натяків на це, я абсолютно не бачу”, – зазначив він.

За прогнозами Туки, після нормандської зустрічі на Донбасі можливі два сценарії розвитку подій – або все залишиться як є, або спостерігатиметься ескалація конфлікту.

“Такого розвитку подій я виключати не можу. Навіть вчора і позавчора (7-8 грудня – НП) були посилені обстріли, зокрема у Золотому. А в демілітаризованій зоні у Станиці Луганській були помічені люди у військовій формі і навіть зі зброєю”, – пояснив свою думку екс-заступник міністра.

“Ескалація можлива. Але в тому, що Україна не буде ініціатором, у мене сумнівів немає”, – резюмував він.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що російська сторона на саміті “нормандської четвірки”, який відбудеться у Парижі наполягатиме на прямому діалозі України з представниками окупованого Донбасу.

Нагадаємо також, Україна може задіяти на Донбасі запасні сценарії аж до стіни на кордоні з окупованими районами Донецької і Луганської областей, якщо переговори “нормандської четвірки” щодо мирного врегулювання завершаться нічим.

Джерело: Народна Правда