Як не платити за холодні батареї: корисні поради

Протягом опалювального сезону температура в квартирі повинна бути не нижче 18 градусів, а в кутових квартирах - не менше 20 градусів

Як не платити за холодні батареї: корисні поради
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Українці мають повне право не платити за тепло, гарячу воду або інші житлово-комунальні послуги, якщо їх якість не відповідає встановленим стандартам.

Про те, що робити якщо у вас холодні батареї або ледь тепла вода в крані, йдеться в матеріалі “Фактів“, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Зазначимо, у новому законі про житлово-комунальні послуги чітко вказані параметри наданих послуг – у разі їх недотримання постачальниками люди мають право вимагати перерахунок.

У квартирі холодно

Протягом опалювального сезону температура в квартирі має бути не нижче 18 градусів, а в кутових квартирах — не менше 20 градусів. Якщо ж температура на градуснику нижче цих показників, споживач має право на зниження вартості опалення.

При цьому за кожен градус нижче встановленої норми тариф на опалення зменшується на 5%. Якщо ж температура в квартирі опускається до 12 градусів або нижче, то людина зовсім не зобов’язана платити за таку неякісну послугу.

В крані ледь тепла вода

За нормами, температура гарячої води, що надходить в квартиру, допускається в межах від 50 до 75 градусів. Якщо ж температура води нижче, то тариф розраховується за наступною схемою:

* при температурі води від 45 до 49 градусів сплачується 90% від тарифу;

* при температурі води від 40 до 44 градусів — 70% від тарифу;

* при температурі 40 градусів або нижче вода вважається холодною і оплачується за відповідним тарифом.

Також зниження оплати передбачено у разі переривання подачі як гарячої, так і холодної води на термін більше прописаного нормами часу. За законом допускається, що при цілодобовому водопостачанні в будинку вода відключається не більше ніж на 6 годин на добу або не більше ніж на 30% часу, якщо вода подається за спеціальним графіком. Таких перерв не повинно бути не більше двох на місяць. Якщо перерв більше, то плата зменшується на 3,3% за кожний день відсутності послуги.

Як добитися компенсації

“В першу чергу людина, незадоволена холодною батареєю або відсутністю гарячої роки, повинна написати заяву керуючому або постачальника послуги, щоб його представник прийшов і склав акт-претензію про порушення, після чого можна наполягати на проведенні перерахунку за недоотриману послугу”, – говорить експерт у сфері житлово-комунальних послуг, виконавчий директор Українського інституту аналізу політики та менеджменту кандидат юридичних наук Андрій Нікончук.

Зазначимо, у новому порядку чітко вказано час, коли постачальник зобов’язаний проводити контрольні виміри, наприклад, температури води в крані. З 7 до 9 години ранку або з 19 до 22 години вечора. Тобто в періоди максимального споживання і навантаження на систему. Раніше такої норми не було, що давало змогу постачальникам маніпулювати.

Далі заява повинна бути зареєстрована постачальником, і він зобов’язаний відреагувати протягом доби. Якщо представник прийшов і склав акт-претензію, як належить, у двох примірниках, але зміст документа вас не влаштовує, його можна оскаржити в адміністративному порядку.

Якщо ж ви подали заяву, а представник постачальника не з’явився, то можете самостійно скласти акт-претензію у тій формі, яка затверджена цією постановою. Ви повинні зробити в присутності свідків контрольні заміри температури, занести їх в акт і вказати дату і час складання документа. Акт, підписаний вами і ще двома свідками, потрібно відправити постачальнику рекомендованим листом. Після отримання листа постачальник зобов’язаний прийняти та зареєструвати цей документ. Якщо постачальник протягом п’яти робочих днів після отримання акта не відреагує на претензію, цим він фактично визнає правоту споживача. Відповідно, повинен усунути порушення та провести перерахунок. Якщо це не зроблено, людина вправі звернутися в суд.

Як повідомляла раніше міністр фінансів Оксана Маркова, в 2020 році на українців очікує зниження цін на опалення і 100% виплата субсидій.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...