Соцвиплати “відв’яжуть” від прожиткового мінімуму: чого чекати українцям

Ініціатива дозволить наблизитися до стратегічної мети уряду - підвищення розміру прожиткового мінімуму до фактичного рівня

Соцвиплати “відв’яжуть” від прожиткового мінімуму: чого чекати українцям
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Міністерство соціальної політики має намір відв’язати частину соціальних виплат від розміру прожиткового мінімуму. Глава відомства Юлія Соколовська пояснила, що це дасть українцям.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні на сайті відомства.

Юлія Соколовська зазначає, що ініціатива дозволить наблизитися до стратегічної мети уряду — підвищення розміру прожиткового мінімуму до фактичного рівня.

“Зараз є різні підходи до визначення сутності „фактичного прожиткового мінімуму“. І ми будемо поетапно рухатися до того, щоб він становив не менше 30-40% від розміру середньої заробітної плати. Тобто ми орієнтуємося для різних категорій населення на 3-4 тис. грн. А це — збільшення майже в два рази», — заявила вона.

Уряд також пропонує ввести:

1. Поняття «мінімального посадового окладу в системі оплати праці». Цей показник буде встановлюватися законом про державний бюджет. До нього будуть «прив’язані» заробітні плати та оклади працівників бюджетної сфери та система оплати праці в державному секторі.

2. Поняття «розрахункова одиниця» і «штрафна ставка». Ці величини будуть застосовуватися для визначення розмірів штрафів і стягнень.

За словами Юлії Соколовської, реформа передбачає «відв’язування» розміру посадових окладів «бюджетників», а також розміру штрафів за кримінальні та адміністративні правопорушення прожиткового мінімуму.

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла рішення про державний бюджет на 2020 рік, який передбачає, що субсидії, пенсії і зарплати в наступному році зростуть.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...