Ціна нестерпна: озвучено тривожний прогноз щодо повернення Донбасу

Кремль готовий тільки підтримувати сепаратистів, якщо буде впевнений, що це збереже важіль тиску на Україну

Ціна нестерпна: озвучено тривожний прогноз щодо повернення Донбасу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Конфлікт на Донбасі в найближчій перспективі, ймовірно, не зупиниться. До такого висновку за підсумками саміту в Парижі дійшов французький дослідник, фахівець по Центральній і Східній Європі, автор книги “Гібридна війна в Україні. Які перспективи?” Ульріх Буна.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, в коментарі Апострофу експерт підкреслив, що Росія повинна заплатити занадто велику ціну за повернення Донбасу.

“Ціна, яку Росія повинна заплатити за повернення Донбасу Україні, надто велика і нестерпна для неї. Кремль готовий тільки підтримувати сепаратистів, якщо він буде впевнений, що це збереже важіль тиску для контролю над Україною. Суть існування окупованої частині Донбасу Росія бачить в просуванні ідеї федералізації України і надання своїм маріонеткам і друзями права ветувати західний курс України”, – сказав він.

Окремо експерт нагадав, що французький президент Макрон на словах нещодавно підтримав відновлення зв’язків з Росією. Він навіть натякнув на часткове зняття санкцій, якщо буде досягнутий прогрес у вирішенні конфлікту.

“Але він досить розпливчасто сформулював, що таке в його розумінні “прогрес”. Всі центрально-європейські країни і інші держави були б дуже проти таких рухів в ЄС. Я щиро сподіваюся, що прагнення Франції досягти певного détente (послаблення) у відношенні до Росії не придбає форм тиску на Україну укласти угоду за будь-яку ціну. Україна в цьому конфлікті – жертва, і мир не повинен бути укладений за її рахунок”, – зазначив Буна.

Як повідомлялося раніше, ватажок «ДНР» Денис Пушилин заявив, що відмовляється від обміну полоненими, який був узгоджений на нормандської зустрічі до того часу, поки Україна не виправить текст комюніке на сайті Офісу президента.

Джерело: Народна Правда