Вбивство Шеремета: слідство назвало всіх підозрюваних

Слідство назвало підозрюваними у вбивстві Павла Шеремета Андрія Антоненка, Яну Дугар, Юлію Кузьменко, Владислава Грищенка і Інну Грищенко

Вбивство Шеремета: слідство назвало всіх підозрюваних
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Слідство у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета підозрює щонайменше п’ять осіб: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугар, лікаря і волонтера Юлію Кузьменко, музиканта і добровольця Андрія Антоненка, добровольців Владислава та Інну Грищенко. Про це керівники правоохоронних органів заявили під час прес-брифінгу в четвер, 12 грудня.


Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це стало відомо в ході прес-брифінгу міністра внутрішніх справ за участю глави Нацполіціі, Генпрокуратури і президента України.

Loading...

Начальник кримінальної поліції Євген Коваль розповів, як встановлювали цих осіб, які засвітилися у різних справах і спершу не виглядали як група. Допомогли правоохоронцям у цьому непрямі докази та записи телефонних розмов.

Проаналізувавши інформацію щодо 35 фактів подібних злочинів, слідство з чотирьох основних версій вбивства Шеремета – помилка в об’єкті злочину, побутові та міжособистісні мотиви, професійна діяльність чи дестабілізація – зупинилося на останній версії: дестабілізація ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи.

Особливу увагу слідчих привернули два злочини: підрив електроопори в Херсонській області 21 листопада 2015 року та невдалий замах на бізнесмена Ч. у Косові Івано-Франківської області у 2018 році

Одним із фігурантів був Андрій Антоненко, а він тісно спілкувався з Юлією Кузьменко та громадянином К, “Електриком”, які є співмешканцями

Із ними спілкувалися також громадянин В., псевдо “Пістолет”, Владислав Грищенко (“Буча”) та Інна Грищенко (“Пума”), які причетні до замаху в Косові.

Коли Грищенків затримали, слідчі зафіксували, що на судові засідання ходять друзі затриманих, – і виявили групу.

Коваль показав записи, які свідчать: виклик на допит у справі Шеремета одного з членів групи не викликав подиву у членів групи і сприймався ними як загроза.

Ваня “Пістолет” вчинив самогубство наступного дня після виклику на допит.

Інна Грищенко розцінила це як сприятливий для них факт і все складається “так, як нам треба”. Вона говорила чоловікові Владиславу (це є на записах): “Він не вивіз Шеремета. Думаю, що Шеремет – це було останнє… Тобі це буде в плюс, тепер вертіти будемо, як хочемо”.

“Ми виокремили підозрюваних: Яна Дугар, Юлія Кузьменко, Антоненко і подружжя Грищенків. А крім цього слідство надало на експертизу… відеозразки з камер, розташованих поблизу місця вбивства Шеремета”, – сказав Коваль.

Слідство провело аналіз ходи фігурантів.

Зокрема, Яна Дугар потрапила на камери і її ідентифікували як людину, яка знімала авто Шеремета до закладання вибухівки.

Нагадаємо, 12 грудня Національна поліція за згодою Генпрокуратури затримала та оголошує підозру фігурантам справи щодо вбивства Павла Шеремета. В соцмережах повідомляють, що ймовірно  затримані – лідер групи Riffmaster Андрій Антоненко і відомий лікар і волонтер Юлія Кузьменко.

Товариші підозрюваного у вбивстві журналіста Павла Шеремета українського музиканта і добровольця АТО Андрія Антоненка показали  фрагмент підозри, яку вручили йому правоохоронці. Правоохоронці стверджують, що ідентифікували Антоненка за ходою – в 2016 році музикант дійсно кульгав після операції на нозі.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...