Закон щодо особливого статусу Донбасу: у Раді прийняли важливе рішення

Дію чинного закону пролонговано до 31 грудня 2020 року

Закон щодо особливого статусу Донбасу: у Раді прийняли важливе рішення
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

У четвер, 12 грудня, Верховна Рада України ухвалила рішення щодо особливого статусу Донбасу. Дію чинного закону продовжено  до кінця 2020 року.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, за законопроєкт №2569 “Про внесення зміни до статті 1 Закону України”Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей” від 10.12.2019 проголосувало 320 нардепів.

Законопроєкт підтримали 220 нардепів зі “Слуги народу”, фракція “ОПЗЖ” – 34, “Європейська солідарність” – 23, “Батьківщина” – нуль голосів, “За майбутнє” – 16, “Голос” – нуль голосів, “Довіра” – 14 і позафракційні – 13.

Відзначимо, що раніше Комітет ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував прийняти його за основу та в цілому.

“Законопроєкт спрямований на створення додаткових тимчасових можливостей для реалізації відповідних законодавчих умов, спрямованих на мирне врегулювання ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей на основі принципів і норм міжнародного права і Статуту ООН”, – йдеться в пояснювальній записці.

Таким чином, документ продовжує особливий порядок здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу до 31 грудня 2020 року включно. Авторами законопроєкту є голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія і його перший заступник Олександр Корнієнко.

Прийнятий закон набирає чинності  з дня його опублікування.

Як відомо,  закон про особливий статус ОРДЛО парламент ухвалив у вересні 2014 року, і він набрав чинності 18 жовтня 2014 строком на три роки. Термін його дії закінчується 31 грудня 2019 року.

Нагадаємо, президент Російської Федерації Володимир Путін заговорив про особливий статус Донбасу та перегляд Мінських домовленостей. Путін переконаний, що закон про особливий статус Донбасу не є прийнятним та має бути замінений. На що саме, президент РФ не уточнив. При цьому він відзначив, що будь-які закони мають бути погоджені із «ЛДНР».

Раніше нардеп “Слуги народу” Ірина Верещук висловила думку, що на даний момент найкращим виходом було би пролонгування закону щодо особливого статусу Донбасу, який діє до грудня 2019 року.

А тим часом ватажок т.зв “ДНР” Денис Пушилін заявив, що псевдореспубліка відмовляється від обміну полоненими, який був погоджений на нормандській зустрічі до того часу, поки Україна не виправить текст комюніке на сайті Офісу президента, де згаданий закон про особливий статус Донбасу.

Джерело: Народна Правда