Brexit та незалежність Шотландії: про що говорять результати виборів у Британії

Лейбористи на чолі з Джеремі Корбін показали найгірший результат з 1935 року

Brexit та незалежність Шотландії: про що говорять результати виборів у Британії
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

У Великобританії оголосили попередні підсумки позачергових парламентських виборів абсолютну більшість в нижній палаті парламенту (Палати громад) отримали Консерватори.

Про те, як це вплине на ситуацію у Великобританії, говориться в матеріалі Фактів, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Нагадаємо, вибори ініціював прем’єр-міністр Борис Джонсон, який хотів домогтися для Консервативної партії абсолютної більшості. Напередодні Торі дійсно здобули перемогу. У Палаті громад 650 місць. Консерватори ще до завершення підрахунку всіх бюлетенів забезпечили собі мінімум 361 місце – це дало їм можливість сформувати однопартійний уряд і проводити через парламент практично будь-які рішення.

Глава Лейбористів Джеремі Корбін подасть у відставку, оскільки партія показала найгірший результат з 1935 року. Поки у них всього 203 мандата.

Шотландська національна партія отримала 48 мандатів. Це її найкращий показник за всю історію. Лідер партії Нікола Стерджен вже заявила, що шотландці видали їй мандат на проведення нового референдуму про незалежність. «Шотландія ясно дала зрозуміти: ми не хочемо влади Бориса Джонсона, і ми не хочемо виходити з Євросоюзу».

“Якщо перспективи проведення шотландського референдуму вельми туманні, то з другим референдумом по Brexit тепер вся гранично ясно — його не буде!” – стверджує автор статті.

Також повідомляється, що Джонсон, приймаючи вітання, вже заявив, що консерватори швидко проведуть через Палату громад ратифікацію договору про вихід Великобританії зі складу ЄС.

Нагадаємо, угоду прем’єр-міністр підписав у жовтні в Брюсселі, але старий склад нижньої палати британського парламенту відмовився затвердити документ і зобов’язав Бориса Джонсона просити ЄС про нову відстрочку. Брюссель надав її до 31 січня 2020 року. Зараз Борис Джонсон говорить, що Brexit у цей день відбудеться.

Джерело: Народна Правда