МЗС розповість, коли на Донбасі припинять вогонь

Україна виконує зобов’язання щодо сталого припинення вогню відповідно до прийнятого підсумкового комюніке на переговорах лідерів «Нормандської четвірки» у Франції

МЗС розповість, коли на Донбасі припинять вогонь
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко повідомив, що в Мінську під час засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) 18 грудня буде узгоджена дата припинення вогню на Донбасі.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку заяву він озвучив в ефірі телеканалу “Інтер” увечері в п’ятницю.

Він зазначив, що дата припинення вогню буде узгоджена на засіданні робочих груп ТКГ.

“Сподіваюся, що в середу буде оголошена конкретна дата припинення вогню. Група з безпеки оголосить про припинення вогню і погодить нові ділянки для розведення, і буде вимагати від ОБСЄ верифікації”, – сказав Пристайко.

Також він додав, що гуманітарна група буде остаточно звіряти списки на обмін.

Крім того, Пристайко заявив, що 17 грудня Україна проситиме в ОБСЄ зміни мандата Спеціальної моніторингової місії (СММ), щоб отримати точну інформацію щодо розведення сил на Донбасі.

Нагадаємо, Росія не виконує взяті на себе зобов’язання щодо сталого припинення вогню відповідно до прийнятого підсумкового комюніке на переговорах лідерів «Нормандської четвірки» у Франції. В п’ятницю, 13 грудня, російські бойовики 10 разів порушили режим припинення вогню на Донбасі, обстрілявши підрозділи ООС.

Додамо, що 12 грудня, Верховна Рада України прийняла рішення про особливий статус Донбасу. Дію закону продовжено до кінця 2020 року. За законопроект №2569 «Про внесення зміни до статті 1 Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей» від 10.12.2019 року проголосували 320 нардепів.

А тим часом ватажок т.зв “ДНР” Денис Пушилін заявив, що псевдореспубліка відмовляється від обміну полоненими, який був погоджений на нормандській зустрічі до того часу, поки Україна не виправить текст комюніке на сайті Офісу президента, де згаданий закон про особливий статус Донбасу.

Джерело: Народна Правда