З 1 січня 2020 року в Україні значно зростуть штрафи за водіння в нетверезому вигляді. Причому за повторне правопорушення водія авто, який вживав алкоголь, покарають штрафом у 51 тисячу гривень.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє “РБК-Україна“.
З Нового року набудуть чинності зміни в законі про управління транспортом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, які парламент затвердив ще в 2018 році.
Порушниками загрожує від 17 до 34 тисяч гривень штрафу і позбавлення прав на термін до 3 років, а штраф за повторне правопорушення досягне 51 тисячі гривень.
Крім цього, керування в стані сп’яніння юридично буде вважатися кримінальним проступком з спрощеним досудовим розслідуванням.
У прийнятому 22 листопада законі передбачено, що кримінальні проступки (в тому числі і водіння у п’яному вигляді) розслідуються за спрощеною процедурою. Підозрюваного зможуть затримати на 72 години, якщо він чинить опір чи намагався втекти. Затримання на 24 години передбачено, якщо в нетверезому стані людина може заподіяти шкоду собі або оточуючим.
Нагадаємо, нещодавно під Києвом п’яний водій збив вагітну жінку, її довелося екстрено оперувати. Винуватець аварії намагався втекти з місця НП.
Раніше в Хмельницькій області сталася масштабна ДТП з вини п’яного водія, в результаті якого загинуло чотири людини. На автодорозі неподалік села Новосілка Деражнянського району він не впорався з керуванням автомобілем і влетів в електроопору.