Facebook буде «воювати» проти України: про що йдеться

Завдяки запровадженому Facebook механізму фейкові новини в стрічці будуть мати спеціальну позначку

Facebook буде «воювати» проти України: про що йдеться
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Менеджер з публічної політики щодо України в Facebook Катерина Крук під час форуму “Основні виклики свободи слова в Інтернеті: український і світовий контекст” повідомила, що в 2020 році компанія запустить в Україну фактчекінгову програму і позначатиме маніпуляції в стрічці новин.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє “Детектор медіа“.

Loading...

За словами Крук, компанія Facebook планує розширити в Україні глобальну програму протидії дезінформаці Тhird-party fact-checker. Компанія має 46 глобальних партнерів, які займаються перевіркою інформації, але партнерів в Україні поки немає.

“У нас є потенційна співпраця, але ще не підписаний контракт і, відповідно, ми готуємося до 2020 року, щоб запустити цю програму в Україні”, – пояснила Крук.

Перевірку інформації  Facebook  довіряє іншим організаціям, оскільки не має технічної можливості набрати штат експертів, щоб робити це самостійно.

Завдяки запровадженому механізму перевірки інформації, Facebook буде візуально виділяти в стрічці інформацію, яка має ознаки маніпуляцій.

Нагадаємо, співробітники СБУ викрили у Києві групу осіб, які організували ботоферму і масово поширювали фейкові повідомлення в соцмережах і інтернет-чатах, в тому числі і про “замінування”. Під час обшуку було вилучено обладнання для управління масивом SIM-карт, віртуальними мобільними телефонами і розсилкою SMS-повідомлень.

Нещодавно російські пропагандисти придумали нову страшилку для жителів окупованих територій Донбасу. На телеканалах, які доступні в ефірі, транслюють фейк про чоловіка,  якому українці нібито порвали рот за російську мову.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...