У «Нафтогазі» пояснили, чому в Україні дорожчає газ

За словами Вітренка, українці платять вищу ціну за газ через корупцію і некомпетентність політиків

У «Нафтогазі» пояснили, чому в Україні дорожчає газ
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні зростуть ціни на газ. Виконавчий директор НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко переконаний, що причиною цього є недостатній видобуток власного газу, а також низька енергоефективність.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це він написав на власній сторінці у Facebook.

“Якби був збільшений власний видобуток і підвищений рівень енергоефективності, то ціна на газ би не зросла, а впала. Оскільки Україна у 2020 році могла б експортувати газ, а не імпортувати, і тому ринкова ціна була б значно нижчою”, – зазначив виконавчий директор “Нафтогазу”.

Він додав, що в такій ситуації питання ціни на газ вже не могло б використовуватися для політичних спекуляцій.

“От так ми розплачуємося за некомпетентність і корупцію”, – констатував Вітренко.

Нагадаємо, з січня 2020 року Україна повністю перейде на ринкові ціни на природний газ. Такі умови закладені в меморандумі, який підписали Україна та Міжнародний валютний фонд, і саме вони забезпечать стабільність роботи Нафтогазу.

А тим часом на січень-квітень 2020 року в Україні буде встановлена гарантована ціна на газ на рівні 6,9 тисяч гривень за тисячу кубометрів, тоді як зараз українці платять 4,9 тисяч гривень.

До слова, Антимонопольний комітет України оштрафував на 278 млн грн 16 облгазів за незаконно завищені платіжки, які отримували побутові споживачі. Компанії зобов’язані зробити перерахунок за 2018 рік.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...