Рекордне падіння долара в Україні: що буде з курсом далі

Експерт назвав основні чинники зміцнення гривні

Рекордне падіння долара в Україні: що буде з курсом далі
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Курс долара в Україні продовжить знижуватися, до 22 грудня гривня може зміцнитися до рекордної позначки 23,4 грн/$ (на 10 копійок дешевше, ніж станом на 16 грудня).

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Обозреватель.

Loading...

“Ймовірно, найближчим часом гривня продовжить зберігати свою стабільність або навіть ще трохи зміцниться, рухаючись в коридорі 23,4-23,5 гривні за долар”, пояснив керівник відділу аналітики Forex Club Андрій Шевчишин.

Гривня зміцнилася на тлі інформації, що Національний банк збільшив ліміт для деяких валютних операцій фізичних осіб з переказу коштів за кордон удвічі – до 100 тисяч євро на рік. Зміни наберуть чинності 18 грудня 2019 року. Попри те, що обидва чинника – зниження ставки і лібералізація виводу коштів – дають девальваційні сигнали, ринок залишається відносно стабільним.

Також впливає на курс долара той факт, що мінфін планує у наступному році скоротити обсяг державного боргу по відношенню до ВВП до 45,3%, тоді як в цьому році він становить близько 60% до ВВП.

“Тиск на долар США надають і позитивні дані за обсягом роздрібних продажів в Штатах: у листопаді зростання склало 0,2% в місячному численні при очікуванні поліпшення показника на 0,5%”, – відзначає експерт.

До слова, в Україні вже кілька місяців курс долара і євро постійно падає, однак це ніяк не позначається на очікуваному багатьма українцями зниженні цін на продукти харчування і товари широкого споживання. Більш того, деякі продукти тільки дорожчають. Експерти пояснили цей парадокс.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...