Справа Шеремета: стала відома правда про експертизу

Результати експертизи не дають однозначних відповідей

Справа Шеремета: стала відома правда про експертизу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Результати експертизи, на які посилається міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у розслідуванні вбивства журналіста Павла Шеремета, неоднозначні, а докази – слабкі та непереконливі.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Слідство.Інфо.

Loading...

Журналісти вивчили документ експертизи, яку Аваков назвав “вирішальною” для арешту підозрюваних у вбивстві. За їх висновками, результати не містять однозначних висновків, що люди на відео та підозрювані – ті ж самі особи.

Зазначається, що питання, чи може бути дитячий хірург Юлія Кузьменко жінкою-кілеркою, яка підклала вибухівку під авто, а зранку підірвала його, аналізували четверо експертів.

Один експерт не зміг ідентифікувати їх як одну людину. Психологічна експертиза засвідчила, що може. Портретна не змогла дати чіткої відповіді. Експертиза ходи назвала докази умовно-достатніми для того, щоб стверджувати ідентичність осіб.

Крім того, Аваков спирається на висновки британського експерта-криміналіста Івана Бірча. Журналісти проаналізували результати попередньої експертизи британця від 1 жовтня, згідно яких – жінка, яка робила фото відеокамер, готуючись до вбивства, жінка на відео, яка підкладала бомбу, та жінка, яка могла підірвати авто Шеремета, – із суттєвою імовірністю одна людина.

З цього мало б випливати, що ці три особи насправді Кузьменко, а не арештована Яна Дугар. Водночас, за словами розслідувачів, довести схожість вкрай важко, якщо порівняти фотографію Кузьменко та особу на відео.

Розслідувачі зробили припущення, що вказана експертиза Бірча “могла поставити під сумнів висновки слідчих і зруйнувати струнку оповідь”, тому не була оприлюднена.

А тим часом з’явилася інформація, що свідків у справі вбивства журналіста Павла Шеремета, які можуть підтвердити невинуватість підозрюваних, почали залякувати.

Джерело: Народна Правда
загрузка...