День святого Миколая 2019: історія та традиції свята

До свята залишилося два дні

День святого Миколая 2019: історія та традиції свята
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Щороку 19 грудня православні та греко-католики відзначають День святого Миколая Чудотворця – цього дня не тільки діти можуть знаходити подарунки під подушкою, але і дорослі можуть загадувати бажання і влаштовувати вечірки.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Святитель Миколай, архієпископ Мир Лікійських, прославився як великий угодник Божий. Особливо він шанується як швидкий помічник у безнадійних та важких проблемах — і духовних, і життєвих.

Особливо шанується Чудотворець моряками — на багатьох кораблях і суднах є ікони Святого Миколая.

Згідно з життєписом, Миколай допомагав бідним дітям – годував, дарував подарунки, рятував від смерті та хвороб. Саме тому, після його смерті у Нідерландах започаткували традицію на його честь дарувати дітям подарунки.

День Святого Миколая відзначають у період Різдвяного посту, тому традиційними стравами були вареники з грибами і пиво.

У давнину цей день слов’яни вважали останнім у році, коли необхідно було роздати всі борги. Люди вірили, що якщо цього не зробити, то в прийдешньому році сім’я буде бідувати. В цей день було заведено миритися з тими, з ким у сварці.

Також вважалося, що якщо господар будинку першим не обійде свій двір, то в наступному році буде біда. Тому на день Святого Миколая чоловіки намагалися встати раніше і обійти весь двір.

Багато хто вірив, що це чарівний день, коли здійснюються будь-які мрії та бажання. Тому перед сном дівчата ставили біля ліжка склянку води і говорили: “сужений-ряжений прийди до мене випити водиці”. Хто присниться, той і буде її долею.

Раніше ми розповідали про історичну постать, на честь якої святкується День святого Миколая. Цей чоловік відомий як чудотворець і захисник тих, кого безневинно засудили. Серед чудес, створених Миколаєм за життя, відомо про спасіння цілого міста від голоду, а також воскресіння моряка під час шторму.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...