Кива “уникнув” в’язниці за допомогою меддовідки з психлікарні: перші подробиці

Суд пом'якшив покарання Киви через довідки з психлікарні.

Кива “уникнув” в’язниці за допомогою меддовідки з психлікарні: перші подробиці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про чиновників

Народний депутат України від “Опозиційної платформи – За життя” Ілля Кива уникнув тюремного ув’язнення за корупцію завдяки довідці з психлікарні.

Loading...

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на розслідуванні Bihus Info.

У ньому наголошується, що скандальний інцидент трапився у грудні 2013 року. Тоді Жовтневий районний суд Полтави визнав Киву винним у отриманні хабара. Згідно з текстом судового вироку, злочин було вчинено у 2011 році, коли Кива був заступником начальника Управління захисту прав споживачів у Полтавській області.

Попри те, що це правопорушення вважається тяжким, суд покарав Киву лише 10-ма тисячами гривень штрафу і забороною обіймати посади державної служби упродовж одного року.

Водночас суд як пом’якшувальну обставину взяв до уваги, що Кива “перебував на лікуванні в Полтавській обласній клінічній психіатричній лікарні з діагнозом “наслідки черепно-мозкової травми з психопатизацією особистості, є інвалідом ІІ групи, має хворобливий стан здоров’я внаслідок перенесених закритих черепно мозкових травм”.

Проте до листопада 2019 року Кива категорично заперечував, що мав проблеми з психічним здоров’ям. І тільки 28 листопада в одному з інтерв’ю нардеп розповів, що проблеми зі здоров’ям таки були, але іншого характеру. За його словами, вони виявилися у 2011 році під час перебування в СІЗО.

“Відбувся, напевно, зрив. У мене почалася епілепсія. Цей момент суд врахував – хоча суд “заряджали” на те, щоб в принципі мене ніколи вже не випустити”, – сказав Кива.

Водночас він підкреслив, що епілептичні припадки припинилися чи то у 2012-му, чи то у 2013 році, після чого комісія визнала його здоровим.

Розслідувачі підкреслюють, що якщо ці слова скандального парламентаря відповідають дійсності, то суд не мав підстав пом’якшувати покарання за станом здоров’я наприкінці 2013 року. Однак суд повторно врахував його хворобу та інвалідність навіть у серпні 2014 року, коли переглянув вирок і застосував до Киви амністію.

На питання журналістів, чому в судових рішеннях у справі написано не про епілепсію, а про психопатизацію особистості, Кива не зміг чітко відповісти.

“В цьому разі я сказав про те, що в мене насправді було. Я не знаю, що там написано в рішенні суду”, – сказав нардеп.

Нагадаємо, що і в 2013 році, і під час перегляду вироку в 2014 році Кива визнав свою провину.

Але після того, як Кива став депутатом, він знайшов цьому дивне пояснення. Так, народний обранець виправдав своє зізнання у 2013 році тим, що його нібито вибили з нього шантажем. Щодо повторного визнання у 2014 році він зовсім не дав зрозумілих пояснень.

Нагадаємо, минулого місяця Ілля Ківа втрапив у черговий скандал.

Джерело: Народна Правда