“Нафтогаз” подав до суду на Україну: що трапилося

Йдеться про нафтогазове родовище Варвинське у Чернігівській області

”Нафтогаз” подав до суду на Україну: що трапилося
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

“Нафтогаз” подав до суду на уряд України з вимогою скасувати ліцензію на розробку родовища, яку нібито незаконно на 50 років дали американській компанії Ukrainian Energy.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Time.

Loading...

Йдеться про нафтогазове родовище Варвинське у Чернігівській області, а компанію пов’язують із ексміністром енергетики США Ніком Перрі.

Зазначається, що “Нафтогаз” подав позов до Окружного адміністративного суду Києва 13 грудня. Як відповідачі у позові вказані Кабінет міністрів України, а також Міністерство енергетики та вугільної промисловості.

Компанія стверджує, що влітку 2019 року влада України незаконно видала дозвіл американській Ukrainian Energy на розробку родовища. Структура “Нафтогазу” – “Укргазвидобування” – тоді також претендувала на це право і навіть пропонувала кращі умови, однак торги програла. Тепер “Нафтогаз” просить суд скасувати видачу дозволу американському конкуренту.

“Компанія Ukrainian Energy належить американському бізнесмену українського походження Майклу Блейзеру і одному зі спонсорів Республіканської партії США Алексу Кренбергу, які пов’язані з Ніком Перрі.

Раніше Associated Press писало, що їхня компанія отримала угоду з розвідки нафти і газу після того, як Перрі відвідав урочисту інавгурацію президента України Володимира Зеленського. Під час свого візиту він передав останньому список людей, яких рекомендував би на посаду радника з енергетики – серед них був і Майкл Блейзер”, – йдеться у матеріалі.

Блейзер наполягає, що його компанія отримала права на розвідку нафти і газу в Україні справедливо і без будь-якого політичного впливу.

Заявка на освоєння Варвинського родовища була подана Блейзером і Кренбергом усього через тиждень після зустрічі із Зеленським. За інформацією Associated Press, Ukrainian Energy запропонувала менше “Нафтогазу”, проте контракт терміном на 50 років все одно віддали американській компанії.

Нагадаємо, з січня 2020 року Україна повністю перейде на ринкові ціни на природний газ. Такі умови закладені в меморандумі, який підписали Україна та Міжнародний валютний фонд, і саме вони забезпечать стабільність роботи Нафтогазу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...