Найбільший в Європі: ВВП в Україні показав рекордний результат

Реальний ВВП за третій квартал виріс на 4,1%

Найбільший в Європі: ВВП в Україні показав рекордний результат
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

За підсумками ІІІ-го кварталу доларовий ВВП України  виріс на 20,30% і це є одним з найбільших приростів у Європі.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це на власній сторінці у Facebook повідомив економіст, керуючий приватним інвестиційним фондом на фондовому ринку США Володимир Компанієць.

Loading...

ВВП за 12 місяців вже складає $145,77 млрд, тоді як МВФ прогнозував на кінець 2019 роки тільки $134,89 млрд.

“Найбільший внесок в такий приріст ВВП дає істотний приріст зарплат (+$3,68 млрд до ВВП в третьому кварталі 2018 роки), за результатами третього кварталу фонд оплати праці робітників у доларовому еквіваленті зріс на 26,69%”, – написав Компанієць.

Він зазначив. що реальний ВВП за третій квартал виріс на 4,1% (один з найвищих приростів в Європі в третьому кварталі), а дефлятор склав 6,8%.

Економіст додав, що ці результати ще можна записати до результатів уряду Гройсмана і вважати умовним нулем для уряду Гончарука. “Але найцікавіше з приростом ВВП буде в четвертому кварталі, темпи приросту ВВП повинні будуть знизитися після суттєвого падіння промисловості та індексу сільськогосподарської продукції на початку четвертого кварталу”, – написав Компанієць.

Найбільший в Європі: ВВП в Україні показав рекордний результат

Найбільший в Європі: ВВП в Україні показав рекордний результат

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні не виконано план надходжень до бюджету з січня до грудня  – Держбюджет недоотримав приблизно 105 млрд грн. Кабінет міністрів через брак надходжень від митниці й невиконаних планів податкової перевів розподіл коштів на ручний режим. Таким чином, до кінця року можуть скасувати фінансування по десятках програм, в тому числі,  на розвиток інфраструктури (будівництво, ремонт шкіл тощо).

До слова, в російському «Газпромі» придумали варіант компенсації НАК «Нафтогаз України» трьох мільярдів доларів, які наша країна повинна отримати за рішенням Стокгольмського арбітражу, що дозволяє РФ «зберегти обличчя». 19 грудня  на чергових консультацій у Берліні росіяни запропонують українській стороні отримання компенсації за рахунок примусового стягнення заарештованих активів «Газпрому», чому газовий монополіст не буде перешкоджати. Якщо питання буде узгоджено, то зупинки транзиту газу з 1 січня 2020 року через територію України можна буде уникнути.

Джерело: Народна Правда