Не отримала 100 мільярдів: бюджет України провалено

Митниця не виконала план надходжень до бюджету через контрабанду

Не отримала 100 мільярдів: бюджет України провалено
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні не виконано план надходжень до бюджету з січня до грудня  – Держбюджет недоотримав приблизно 105 млрд грн. Кабінет міністрів через брак надходжень від митниці й невиконаних планів податкової перевів розподіл коштів на ручний режим. Таким чином, до кінця року можуть скасувати фінансування по десятках програм, в тому числі,  на розвиток інфраструктури (будівництво, ремонт шкіл тощо).

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє  OBOZREVATEL.

Loading...

Ситуацію виправити вже неможливо

Згідно з даними Казначейства, з початку року Державний бюджет недоотримав 105 млрд грн. Це абсолютний антирекорд за останні кілька років. Тільки митниця, згідно з даними статистики, не виконала план на 46,6 млрд грн, а податкова – на 37,9 млрд грн.  

У пресслужбі Міністерства фінансів заявлявили, що причиною цього став високий курс гривні відносно низьких обсягів імпорту і скорочення виробництва сигарет.

Разом з тим, крім економічних чинників, на ситуацію з надходження з митниці також впливає і контрабанда, упевнений керівник приватного інвестиційного фонду на фондовому ринку США Володимир Компанієць. “Масова контрабанда, як йшла, так і йде”, – впевнений він.

У листопаді митниця вперше за 13 місяців виконала план надходжень, але тільки завдяки його зменшенню на 10 млрд грн: зібрали 26,5 млрд грн зі спершу запланованих 36 млрд грн. Але внаслідок ухвалених змін до бюджету план зменшили до 26,2 млрд грн.

 Ексглава Державної фіскальної служби Роман Насіров на своїй сторінці у Facebook зазначив, що ситуацію виправити вже неможливо, а динаміка наповненя бюджету погіршується.

Постраждати можуть всі

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук через критичну ситуацію вирішив урізати витрати. Він доручив міністерці фінансів Оксані Маркаровій не пропускати низку витрат до кінця року.

Йдеться про так звані незахищені статті – на розвиток, ремонт і будівництво. Про це свідчить відповідне розпорядження уряду. Тобто через те, що митниця не виконала план, в різних регіонах країни можуть заморозити будівництво, ремонт, різні культурні, освітні програми.

Не отримала 100 мільярдів: бюджет України провалено

Нагадаємо, в російському «Газпромі» придумали варіант компенсації НАК «Нафтогаз України» трьох мільярдів доларів, які наша країна повинна отримати за рішенням Стокгольмського арбітражу, що дозволяє РФ «зберегти обличчя». 19 грудня  на чергових консультацій у Берліні росіяни запропонують українській стороні отримання компенсації за рахунок примусового стягнення заарештованих активів «Газпрому», чому газовий монополіст не буде перешкоджати. Якщо питання буде узгоджено, то зупинки транзиту газу з 1 січня 2020 року через територію України можна буде уникнути.

Джерело: Народна Правда