Україна і Росія дійшли згоди щодо транзиту російського газу

Деталі угоди будуть відомі після погодження урядами в Києві і в Москві

Україна і Росія дійшли згоди щодо транзиту російського газу
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В четвер, 19 грудня, в результаті 7-годинних переговорів у Німеччині Україна та Росія досягли принципової згоди про новий контракт щодо транзиту російського газу територією України.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомив представник Єврокомісії на переговорах Марош Шефчович під час брифінгу за підсумками домовленостей.

Loading...

Деталі угоди наразі не розголошують, однак відомо, що сторони мають погодити дану домовленість з урядами  у столицях Києві та Москві.

За підсумками переговорів не прозвучало жодних умов нового договору про транзит: ані терміну контракту, ані обсягів транзиту, ані тарифу на транзит газу. Це ключові умови домовленостей, від яких, зокрема, залежить рівень доходів України, а також стабільність у постачанні російського газу до Європи протягом наступних років.

Під час брифінгу міністри енергетики України та Росії, а також представник Єврокомісії Марош Шефчович відмовилися відповідати на запитання журналістів.

«Ми досягли принципової угоди. Досягнуті нами домовленості обговорять завтра (20 грудня — ред.) у столицях», — заявив Шефчович.

Німецька сторона на переговорах була присутня вперше. Німеччина також наполягала на укладанні довгострокової угоди на транзит з Україною, адже її критикують за сприяння у будівництві трубопроводу в обхід України «Північного потоку-2», санкції проти якого напередодні ухвалив Сенат США.

Як повідомлялося раніше, в ході переговорів між президентом України Володимиром Зеленським і головою Російської Федерації Володимиром Путіним в рамках саміту в нормандському форматі обговорювали новий контракт на поставку газу. Володимир Зеленський заявляв, що йдеться про нову угоду. ЗМІ відзначали, що Україна нібито зняла питання про повернення 3 млрд доларів в обмін на еквівалент газом. Президент Російської Федерації Володимир Путін також «натякнув на те, що Україна може отримати 25% знижку на газ.

Джерело: Народна Правда