Україна “отримає” 3 мільярди від РФ: що про це відомо

Якщо питання буде узгоджено, то зупинки транзиту газу з 1 січня 2020 років через територію України можна буде уникнути.

Україна “отримає” 3 мільярди від РФ: що про це відомо
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У російському «Газпромі» придумали варіант компенсації НАК «Нафтогаз України» трьох мільярдів доларів, які наша країна повинна отримати за рішенням Стокгольмського арбітражу, що дозволяє РФ «зберегти обличчя».

Loading...

Про це пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на «Українські новини».

За інформацією агентства, у четвер, 19 грудня, на чергових консультацій у Берліні росіяни запропонують українській стороні отримання компенсації за рахунок примусового стягнення заарештованих активів «Газпрому», чому газовий монополіст не буде перешкоджати. Якщо питання буде узгоджено, то зупинки транзиту газу з 1 січня 2020 року через територію України можна буде уникнути.

Таким чином, Росія хоче «зберегти обличчя»: і виплатити Україні гроші, і не визнати при цьому рішення Стокгольмського арбітражу. Разом з тим, за інформацією джерела агентства, Росія вимагає від України відмовитися від позову на 12 млрд. доларів за компенсацію втрат на випадок припинення транзиту.

У той же час, як пише Юрій Дощатов, хоч транзит російського газу може і не припинитися з 1 січня 2020 року, але новий контракт не може бути підписаним із-за браку часу у нещодавно створеного в Україні оператора газо-транспортної системи. Для вирішення цього питання можуть застосувати дві моделі: продовжити на деякий час чинний до кінця 2019 року контракт або працювати за своп-контрактами. Тобто, «Газпром» буде передавати певний обсяг газу на кордоні Україна — РФ, а Україна — точно такий же обсяг на кордоні з Євросоюзом. Власне, про такому варіанті раніше заявляли і в НАК «Нафтогаз — Україна».

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україні загрожує зупинка транзиту газу з Росії.

Джерело: Народна Правда