Люди не хочуть повертатися: з новим обміном полоненими почалися проблеми

Зустрічі з відмовниками можуть провести тільки після католицького Різдва

Люди не хочуть повертатися: з новим обміном полоненими почалися проблеми
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Десятки полонених, яких Україна готова передати в рамках обміну з “ЛНР” і “ДНР” просять виключити їх з обмінних списків.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише російське видання “Комерсант“.

Журналісти, посилаючись на джерела в Тристоронній  контактній групі по врегулюванню ситуації на сході України, відзначають, що відмовляються їхати в Донецьк і Луганськ майже сорок людей.

Причини:

  • не хоче повертатися на непідконтрольні Києву території Донбасу,
  • хочуть відбути усе покарання і закрити питання кримінального переслідування в Україні.

“Влада “ДНР” і “ЛНР” критикує українську сторону за те, що та не здійснює так звану юридичне очищення (тобто не закриває порушені кримінальні справи) обмінюваних осіб, через що люди після звільнення продовжують перебувати під слідством або вважатися злочинцями”, – йдеться в статті.

Джерела російського видання стверджують, що справа саме в “очищенні”, полонені нібито можуть і не переїжджати.

За інформацією видання, спочатку під час переговорів про обмін мова йшла про те, щоб перевірку відмови здійснили представники Міжнародного червоного хреста. Проте влада “ДНР” і “ЛНР” виступили проти цього, наполігши на тому, щоб перевірку здійснив координатор підгрупи ТКГ з гуманітарних питань Тоні Фріш.

Фріш у свою чергу зможе приступити до перевірки, яка передбачає зустрічі з відмовниками, тільки після католицького Різдва (25 грудня).

Нагадаємо, за словами президента України Володимира Зеленського, впро час першого етапу Україна планує повернути додому 72 своїх громадян. Такі ж будуть передбачати обмін людей, які знаходяться в анексированном Криму і РФ, серед них і кримські татари. Зі свого боку сепаратистські ЗМІ після «нормандської зустрічі» повідомляли про нібито досягнуту домовленість щодо обміну за формулою 53 на 88 осіб.

Джерело: Народна Правда