Не на ту орбіту: перший запуск космічного корабля Starliner від Boeing закінчився нештатно

На борту Starliner знаходиться антропоморфний манекен Роузі

Не на ту орбіту: перший запуск космічного корабля Starliner від Boeing закінчився нештатно
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини

Корпорація Boeing, за діяльністю якої пильно стежать після двох авіакатастроф 737 MAX, зазнала невдачі в космічній галузі. Новий американський корабель Starliner, розроблений Boeing, вперше запустили до Міжнародної космічної станції, однак трансляцію негайно перервали, після того, як корабель нештатно вийшов на орбіту.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Приблизно о 6:36 за місцевим часом корабель стартував з космодрому на мисі Канаверал у Флориді. Тестовий непілотований політ здійснили за допомогою ракети-носія Atlas V.

Через 15 хвилин після старту корабель відокремився від несучого його щабелю і приступив до переходу на розрахункову орбіту для зближення з МКС. Потім ведучий трансляції повідомив про нештатне виведення корабля на орбіту. «Ми оцінюємо ситуацію і оцінюємо подальші кроки», — додав він. Після цього трансляція припинилася.

У NASA і Boeing Space вже заявили, що Starliner знаходиться на стабільній орбіті, а «команда розглядає варіанти подальших дій». Зараз корабель заряджається від сонячних батарей.

Зазначимо, на борту Starliner знаходиться антропоморфний манекен Роузі. Передбачається, що корабель доставить на МКС 270 кілограмів вантажу і пробуде там вісім днів.

В NASA також повідомили, що корабель виведений в космос, він знаходиться на орбіті, але не може почати рух до МКС, тому що “не відбулося включення двигуна, необхідне для зближення з МКС”.

Не на ту орбіту: перший запуск космічного корабля Starliner від Boeing закінчився нештатно

Нагадаємо, американська компанія Boeing раніше відкладала безпілотний запуск корабля CST-100 Starliner. Справа в тому, що NASA попередило Boeing, а також його головного конкурента SpaceX про проблеми проектування і безпеки. Обидві компанії повинні були їх вирішити, перш ніж відправляти людей в космос. І якщо надалі в NASA, нагадаємо, схвалили тестовий запуск космічного корабля від SpaceX Crew Dragon до Міжнародної космічної станції, то перший випробувальний політ Boeing, запланований на квітень, спочатку перенесли на серпень, потім на листопад. Як відомо, NASA платить Boeing і SpaceX мільярди доларів, компанії повинні представити альтернативу Space Shuttle.

Джерело: Народна Правда