Новий прожитковий мінімум: хто в грудні отримає підвищену пенсію

Виплати збільшили не всім категоріям пенсіонерів

Новий прожитковий мінімум: хто в грудні отримає підвищену пенсію
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Після підвищення прожитковий мінімум, Пенсійний фонд України провів перерахунок пенсій певним категоріям громадян.

Loading...

Про яких категоріях громадян йде мова, йдеться в матеріалі Фактів, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Як відомо, у зв’язку з встановленням нового розміру прожиткового мінімуму на одну особу на рівні 2027 гривень в місяць розмір мінімальної пенсії для осіб, які втратили працездатність, збільшився з 1564 гривень до 1638 гривень. Одночасно з цим максимальна пенсія зросла на 740 гривень і тепер становить 16 тисяч 380 гривень.

В результаті проведеного перерахунку збільшилися мінімальні і максимальні розміри пенсійних виплат, надбавки за понаднормовий стаж для непрацюючих пенсіонерів, встановлено підвищення та доплати до пенсій, передбачені законодавством, зокрема, для осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій, учасників війни, членів сімей загиблих військовослужбовців, жертв нацистських переслідувань, осіб з інвалідністю внаслідок аварії на ЧАЕС та інших категорій громадян. Крім того, зросли доплати шахтарям, пенсії за особливі заслуги перед Україною.

Зазначимо, перерахунок здійснено в автоматичному режимі. Іншими словами, пенсіонерам не потрібно звертатися до Пенсійного фонду.

Кого зміни не торкнулися

Осіб, у складі пенсійної виплати яких відсутні складові, що залежать від величини прожиткового мінімуму, до яких відносяться, зокрема: основний розмір пенсії; підвищення до пенсій дітям війни; надбавки реабілітованим та членам їх сімей, яких було примусово переселено; щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС; надбавка на догляд тощо.

До таких категорій належать також пенсіонери, у складі пенсійного забезпечення яких є тимчасово встановлені доплати, що перевищують суму підвищення пенсії в результаті проведеного перерахунку. Не підлягає перерахунку доплата до мінімального розміру пенсії та надбавка за понаднормовий стаж для працюючих пенсіонерів, оскільки, згідно із законодавством, такий перерахунок здійснюється лише після звільнення з роботи або припинення підприємницької діяльності.

Новий прожитковий мінімум: хто в грудні отримає підвищену пенсію

Як повідомлялося раніше, у 2020 році у державному бюджеті для українців передбачений новий розмір мінімальної зарплати, прожиткового мінімуму та пенсії.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...