Прожитковий мінімум в Україні: Рада ухвалила жорстке рішення

Кабінет міністрів отримав повноваження вручну призначати розміри окладів, виходячи з бюджетних можливостей

Прожитковий мінімум в Україні: Рада ухвалила жорстке рішення
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Верховна Рада України у п’ятницю, 20 грудня, підтримала зміни до Бюджетного кодексу, які передбачають, що зарплати відв’яжуть від прожиткового мінімуму.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на офіційний сайт ВРУ, за проект закону №2572 у цілому проголосували 277 народних обранця.

Loading...

Нові норми, якими визначені розміри посадових окладів та грошового забезпечення працівників державних органів, будуть застосуватися у встановлених урядом розміром.

З цього випливає, що Кабінет міністрів отримав повноваження вручну призначати розміри окладів, виходячи з бюджетних можливостей.

Проте ця норма не стосуватиметься співробітників Апарату Верховної Ради, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро, Вищого антикорупційного суду, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного агентства з питань запобігання корупції, Рахункової палати та членів Центральної виборчої комісії.

Таким чином Верховна Рада дозволив відповідним органам самостійно визначати посадовий оклад своїх співробітників.

Нагадаємо, раніше міністерство соціальної політики презентувало так звану реформу прожиткового мінімуму – цей показник обіцяють збільшити майже вдвічі, при цьому від нього відв’яжуть цілий ряд виплат та зарплат.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...