Верховна Рада розширила перелік осіб – учасників бойових дій

Ухвалений закон набуває чинності з 1 січня 2020 року

Верховна Рада розширила перелік осіб – учасників бойових дій
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

У п’ятницю, 20 грудня, Верховна Рада України розширила перелік осіб – учасників бойових дій і дозволила морякам і льотчикам отримувати статус учасника бойових дій.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це стало відомо в ході засідання парламенту 20 грудня.

Loading...

За проєкт закону “Про внесення змін до статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту” (щодо забезпечення прав військовослужбовців ВМС і Повітряних сил ЗСУ на отримання статусу учасника бойових дій)” проголосували 317 народних депутатів.

Відповідно до закону, до УБД тепер належать члени екіпажів кораблів, катерів, суден забезпечення, літаків і вертольотів, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Ухвалений закон набуває чинності з 1 січня 2020 року.

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів України змінив порядок виплати пенсій окремим категоріям військовослужбовців, яким вона була призначена у відповідності до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, і деяких інших осіб», на 2019 рік.

Як повідомлялося раніше, в Україні з’явилися нові військові звання  – закон щодо присвоєння військових звань у ЗСУ за стандартами НАТО підписаний президентом і набув чинності. Так, згідно із законом вводяться нові звання майстер-сержанта і головного старшини, а також нову шкалу армійських і корабельних військових звань.  Тепер полк буде називатися бригадою. Також нардепи скасували військові звання прапорщика, старшого прапорщика, мічмана, старшини.

До слова, 28 листопада  в Україні набув чинності закон про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. За законом, придбання чиновником активів, вартість яких перевищує його доходи більш ніж на 6,5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (зараз це приблизно 6,2 млн гривень), карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Джерело: Народна Правда
загрузка...