“Внутрішній дефолт”: що відбувається з бюджетом України

Кабмін розробив і провів бюджет "боржника", урізавши соціальні витрати і збільшивши фінансування боргу

”Внутрішній дефолт”: що відбувається з бюджетом України
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук має найнижчий рейтинг у команді президента Володимира Зеленського, адже за кілька місяців роботи глава уряду привів економіку країни до цілого ряду проблем.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі Обозревателя.

Loading...

Автор статті перелічує проблеми, до яких призвела політика Гончарука.

Так, виплати за всіма бюджетними програмами, крім захищених статей, заморозили. Як відомо, за підсумками року бюджет недоотримав 105 млрд грн, а Кабмін у результаті розробив і провів через Раду бюджет “боржника”, урізавши соціальні витрати і збільшивши фінансування боргу.

Автор статті зазначає, фактично в країні оголосили внутрішній дефолт. Регіони позбулися грошей. Всьому виною – провал на митниці і різке падіння курсу долара. Кабінет міністрів перевів розподіл коштів в ручний режим. Обрізати можуть десятки програм, у тому числі на розвиток інфраструктури (будівництво, ремонт шкіл і т. д.).

Видання також підрахувало, що в наступному році кожен українець своїми податками заплатить близько 10 тисяч гривень на держборг, включаючи немовлят і людей похилого віку. Бюджет країни підготувало Міністерство фінансів. А враховуючи, що саме вони відповідають за боргову політику, гроші на борги фактично забрали у інших міністерств і відомств.

Найбільше постраждає Мінсоц, адже саме це відомство традиційно забирає левову частку коштів (на субсидії, соціальні допомоги і так далі). Бюджет на субсидії складе всього 47 млрд грн (в 2019-му – близько 55 млрд).

Єдина “захищена” стаття виявилася “на погашення держборгу”. Так, за словами прем’єра, кожна третя гривня піде кредиторам. Це рекордні обсяги виплат. Причому така ситуація очікується і в наступному році.

Нагадаємо, Мінсоц хоче відв’язати прожитковий мінімум від “невластивих платежів”. Автор статті стверджує, що насправді фактично збираються збільшити левову частку всіх штрафів. Покарання можуть посилити за: втечу з армії, зберігання наркотиків, розголошення даних слідства, підкуп, незаконне збагачення, незаконне будівництво і ще десятки різних порушень.

Справа в тому, що зараз розмір більшості грошових санкцій прив’язаний до неоподатковуваного мінімуму – 17 гривень. Якщо ж документ під авторством Мінсоца підтримає Рада, то для розрахунків будуть використовувати “штрафну ставку”. Її розмір не може бути менше за 17 грн і вважається як 0,3% середньомісячного доходу порушника за минулий рік.

Окремо у статті нагадують, що Мінфін, який підпорядковується Гончаруку, випустив і продав рекордну кількість державних боргових облігацій і країна влізла в борги.

Як повідомлялося раніше, з січня 2020 року в Україні зросте прожитковий мінімум і мінімальна зарплата, як наслідок, зростуть і податки для Фопів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...