Грошей не буде: Україна пішла на поступки “Газпрому”

Україна погодилась відкликати позов до "Газпрому" на $12,25 млрд

Грошей не буде: Україна пішла на поступки “Газпрому”
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

НАК “Нафтогаз” відкличе позов до “Газпрому” на 12,25 мільярда доларів, який було заявлено у відповідь на позов “Газпрому”.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, деталі  домовленостей між Україною і РФ, яких було досягнуто під час тристоронніх переговорів щодо транзиту газу 19 грудня в Берліні, повідомив міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель на брифінгу для журналістів в суботу, 21 грудня.

«Важливий момент: ми врегульовуємо питання майбутніх арбітражів. Це потенційна можливість виграшу. Проте вже в нас є візія щодо того, які є домовленості щодо транзиту. Тому в цьому випадку пакетне рішення передбачає перегляд позицій щодо майбутніх арбітражів. Рішення про 3 млрд чітко визначено, а рішення про інші (арбітражі — ред.) будуть безпосередньо в рамках пакету відкликані», — сказав він під час брифінгу.

Зазначимо, що під час переговорів про продовження транзиту газу через Україну російська сторона вимагала, щоб Україна повністю відмовилася від своїх вимог до “Газпрому” як в межах виграних арбітражів “Нафтогазу” проти “Газпрому”, так і від штрафу Антимонопольного комітету. Також Росія вимагала, щоб “Нафтогаз” відкликав новий позов до Стокгольмського арбітражу на 12,25 мільярда доларів.

Як відомо, газові домовленості передбачають підвищення тарифу на транзит, виплату РФ 3 млрд доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу “живими” грошима до кінця 2019 року і відмову від всіх претензій.

Нагадаємо, в четвер, 19 грудня, в результаті 7-годинних переговорів у Німеччині Україна та Росія досягли принципової згоди про новий контракт щодо транзиту російського газу територією України. Деталі угоди наразі не розголошують, однак відомо, що сторони мають погодити дану домовленість з урядами  у столицях Києві та Москві.

Як повідомлялося раніше, в ході переговорів між президентом України Володимиром Зеленським і головою Російської Федерації Володимиром Путіним в рамках саміту в нормандському форматі обговорювали новий контракт на поставку газу. Володимир Зеленський заявляв, що йдеться про нову угоду. ЗМІ відзначали, що Україна нібито зняла питання про повернення 3 млрд доларів в обмін на еквівалент газом. Президент Російської Федерації Володимир Путін також «натякнув на те, що Україна може отримати 25% знижку на газ.

Джерело: Народна Правда