Пожежа в Одесі: високопосадовців з ДСНС звільнили

З посад звільнено високопосадовців ДСНС в Одесі

Пожежа в Одесі: високопосадовців з ДСНС звільнили
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Розслідування обставин резонансної пожежі в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу отримало продовження. Наказом голови ДСНС України в запас звільнено начальника регіонального главку служби генерал-майора Віктора Федорчака та звільнено з займаної посади його заступника Михайла Вовка. Згідно з іншим наказом, з 20 грудня на посаду начальника обласного управління призначено полковника Вадима Шулюка, який раніше був першим заступником Федорчака.


Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє видання «ФАКТИ».

Loading...

У п’ятницю, 20 грудня, під час сесії обласної ради розкрилися нові подробиці трагедії. Так, за словами голови обласного управління Нацполіції Олега Беха, в коледжі під час навчального процесу використовувалися обігрівачі, в зв’язку чим виникає питання про якість центрального опалення в установі. Виявлено ряд інших порушень: крім відсутності відповідної протипожежної системи, системи автоматичного оповіщення про небезпеку, в електрощитовій було виявлено ​​«перемичку», що дозволяє значно збільшити навантаження на електромережу. Зокрема, стояло обладнання на 16 ампер, а зазначена «перемичка» дозволяла підвищити навантаження до 32 ампер.

«Зараз слідство встановлює особу людини, яка змінила схему роботи електроустаткування», – зазначив Олег Бех.

За його словами, в день пожежі, 4 грудня, на заняття повинні були з’явитися 230 студентів, але фактично були присутні 172 особи, а також 35 співробітників.

Займання сталося на третьому поверсі в кабінеті завідуючої відділенням економіки і підприємництва, яка була відсутня в той момент в кабінеті. Потім, як зазначив Бех, вогонь поширився на верхні поверхи, з яких евакуація фактично була неможлива, тобто,  шанси врятуватися практично дорівнювали нулю.

Цікаво, що під час допитів керівництво коледжу і викладачі заявили: у вересні та листопаді поточного року в установі проводився загальний інструктаж з протипожежної безпеки. Проте, ніхто зі студентів не міг згадати про проведення таких занять.

Також встановлено: на деяких поверхах провели реконструкцію, яка, ймовірно, ускладнила вихід людей на вулицю, і зараз перевіряється законність цих робіт.

Швидкому поширенню вогню також сприяв будматеріал «вагонка», яку використовували в коледжі під час ремонту. Як зазначив начальник главку, в 2014 році була перевірка, за результатами якої адміністрації навчального закладу було наказано «вагонку» прибрати, але цього не зробили.

«Ідентифіковано вісім тіл. Зараз в ході слідчих дій визначають приналежність ще шести тіл, які перебувають на експертизі», – сказав Бех.

В рамках слідства призначено 64 експертизи, в тому числі 25 судово-медичних по травмах, які отримали потерпілі, і 16 пов’язаних з дослідженням тіл загиблих.

Нагадаємо, 4 грудня в Одесі сталася жахлива смертельна пожежа. Пожежа на Троїцькій в Одесі обірвала 16 людських життів, знищила пам’ятник архітектури (прибутковий будинок Асвадурова, 1914 рік) і завдала непоправної шкоди науці.

Також стало відомо, що  20 грудня  в Суворовському районі Одеси сталася пожежа в багатоповерхівці. Рятуючись від пожежі, з 7-го поверху вистрибнув чоловік. На жаль, він загинув на місці інциденту.

Джерело: Народна Правда
загрузка...