Скандал навколо ринку землі: Разумков розповів, коли запрацює закон

Фракції парламенту підписали меморандум щодо підготовки закону про обіг земель сільськогосподарського призначення до другого читання

Скандал навколо ринку землі: Разумков розповів, коли запрацює закон
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Депутати будуть спільно готуватися до другого читання законопроєкту про обіг земель сільськогосподарського призначення. Голова Верховної Ради Дмитро Разумков повідомив, що парламентські фракції підписали відповідний  меморандум. Сам же документ, коли стане законом, запрацює лише в кінці 2020 року.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив в ефірі “Свободи слова Савіка Шустера” у п’ятницю, 20 грудня.

Loading...

“Сьогодні є порозуміння між різними політичними силами в парламенті: підписаний меморандум всіма фракціями й депутатськими групами, де досягнуті ті домовленості, в рамках яких ми будемо працювати під час підготовки цього дуже важливого законопроєкту до другого читання”, – сказав Разумков.

Спікер Ради наголосив: “З приводу прийняття ринку землі – це не може бути швидким процесом”. Голова Ради пояснив, що треба зробити ще кілька важливих кроків. Зокрема, він згадав про те, що треба:

  • Привести до ладу реєстри.
  • Захистити власників землі від рейдерства.
  • Розібратися з державною землею, яку “обробляють іноді за корупційними механізмами”.

“Ми говоримо про прийняття цього закону, але це не означає, що після його прийняття він почне працювати. Він почне працювати лише наприкінці 2020 року. Треба допрацювати ще багато реформ. На це відведено час”, – підсумував голова ВРУ.

Як відомо, 17 листопада в Києві відбулися акції протесту проти прийняття у другому читанні законопроекту про запровадження ринку сільськогосподарської землі. Біля будівлі Верховної Ради сталися сутички із застосуванням сльозогінного газу. У підсумку спецпідрозділу Нацполіції і Нацгвардії здійснили зачистку вулиці Грушевського в центрі Києва, на якій протестуючі проти відкриття ринку землі в Україні намагалися поставити військовий намет.

Джерело: Народна Правда
загрузка...