З’явилися деталі газових домовленостей України з РФ по транзиту газу

Газові домовленості передбачають підвищення тарифу на транзит, виплату РФ 3 млрд доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу "живими" грошима до кінця 2019 року і відмову від всіх претензій

З’явилися деталі газових домовленостей України з РФ по транзиту газу
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

П’ятирічний газовий контракт з Росією передбачає транзит газу в розмірі 65 млрд кубометрів в перший рік і по 40 млрд кубометрів на наступні чотири роки.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє LB.ua з посиланням на близькі до переговорів джерела.

“Росіяни пропонували 35 млрд кубометрів, вдалося вийти на 40”, – повідомив співрозмовник.

Газові домовленості, за інформацією джерел, також передбачають підвищення тарифу на транзит, 3 млрд доларів за Стокгольм “живими” грошима до кінця 2019 року і відмову від всіх претензій.

20 грудня Україна і Росія за підсумками зустрічі в Мінську підписали протокол домовленостей про продовження транзиту газу через територію України і врегулювання взаємних вимог. Віце-прем’єр РФ Дмитро Козак заявив, що транзит газу буде укладено строком на п’ять років, підписання контракту очікується до Нового року, а судових позовів і суперечок між РФ і Україною більше не буде.

Нагадаємо, в четвер, 19 грудня, в результаті 7-годинних переговорів у Німеччині Україна та Росія досягли принципової згоди про новий контракт щодо транзиту російського газу територією України. Деталі угоди наразі не розголошують, однак відомо, що сторони мають погодити дану домовленість з урядами  у столицях Києві та Москві.

Як повідомлялося раніше, в ході переговорів між президентом України Володимиром Зеленським і головою Російської Федерації Володимиром Путіним в рамках саміту в нормандському форматі обговорювали новий контракт на поставку газу. Володимир Зеленський заявляв, що йдеться про нову угоду. ЗМІ відзначали, що Україна нібито зняла питання про повернення 3 млрд доларів в обмін на еквівалент газом. Президент Російської Федерації Володимир Путін також «натякнув на те, що Україна може отримати 25% знижку на газ.

Джерело: Народна Правда