Українців позбавлять соцвиплат: у кого заберуть гроші

За допомогою перевірок держава контролюватиме призначення соцвиплат та їх передачу отримувачам

Українців позбавлять соцвиплат: у кого заберуть гроші
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У суботу, 21 грудня, набув чинності закон про верифікацію пенсій та інших державних виплат, раніше підписаний президентом Володимиром Зеленським, який передбачає масштабні перевірки отримувачів соцвиплат.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на РБК-Україна.

За допомогою перевірок держава контролюватиме призначення соцвиплат та їх передачу отримувачам. Крім того, буде перевірено підстави отримання грошей від держави, які виплачуються на поточний момент. Це може призвести до того, що деякі з пенсіонерів та одержувачів субсидій будуть змушені повернути повну суму одержаної суми в державну скарбницю.

Закон про верифікацію передбачає три етапи перевірки соцвиплат:

превентивна верифікація — перевірка при зверненні фізичної особи за призначенням виплат (її запуск відкладено до 1 січня 2021 року);
поточна верифікація — перевірка при наданні держвиплат фізособам;
ретроспективна верифікація — перевірка після завершення держвиплат фізособам.

Перевірка буде автоматичною і її планують здійснювати на спеціально створеній інформаційно-аналітичній платформі, роботу якої забезпечить Мінфін. Це ж міністерство затвердить перелік держвиплат, які підлягають верифікації.

У разі виявлення невідповідностей орган, який здійснює державні виплати, може призначити перевірку та припинити її нарахування. Якщо ж виплати були призначені на основі недостовірних даних — їх одержувач буде зобов’язаний повернути неправомірно отримані кошти.

Раніше повідомлялося, що перевірка інформації в рамках верифікації, яка вже міститься в ряді реєстрів і баз даних може відбуватися і без відома громадян.

Джерело: Народна Правда