Українцям знизять ціну на газ: названо умови

Завдяки укладенню нового контракту на транзит російського газу українці отримають дешевший газ

Українцям знизять ціну на газ: названо умови
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук прокоментував результати переговорів по транзиту російського газу територією України, на яких 19 грудня між Україною і РФ було досягнуто домовленості, і розраховує, що цифри в платіжках для українців будуть менші.  

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку заяву прем’єр зробив у п’ятницю ввечері в ефірі одного з українських телеканалів.

Так, Гончарук підкреслив, що Україні “необхідний цей транзит, адже це дозволить нам значно знизити ціну для споживачів”. “Ми будемо робити все від нас залежне, щоб і для української промисловості, і для українського споживача ціна в платіжці була мінімальною настільки, наскільки це можливо” , – запевнив Гончарук.

Глава уряду зазначив, що наразі ціни на газ для споживачів максимальні. Відповідаючи на питання про те, чи буде ця цифра меншою, прем’єр сказав: “Все залежить від того, як завершаться переговори щодо транзиту газу. Думаю, що на наступному тижні, а можливо, вже і на цьому будуть перші новини … І ми отримаємо суттєвий прогрес”.

За словами глави уряду, якщо в Україні вдасться подолати кризу, пов’язану з припиненням контракту, тарифи на газ стануть ще нижчими.

Нагадаємо, в четвер, 19 грудня, в результаті 7-годинних переговорів у Німеччині Україна та Росія досягли принципової згоди про новий контракт щодо транзиту російського газу територією України. Деталі угоди наразі не розголошують, однак відомо, що сторони мають погодити дану домовленість з урядами  у столицях Києві та Москві.

Як повідомлялося раніше, в ході переговорів між президентом України Володимиром Зеленським і головою Російської Федерації Володимиром Путіним в рамках саміту в нормандському форматі обговорювали новий контракт на поставку газу. Володимир Зеленський заявляв, що йдеться про нову угоду. ЗМІ відзначали, що Україна нібито зняла питання про повернення 3 млрд доларів в обмін на еквівалент газом. Президент Російської Федерації Володимир Путін також «натякнув на те, що Україна може отримати 25% знижку на газ.

Джерело: Народна Правда